İş dünyasının başarılı iş insanları arasında yer alan ve aynı zamanda Türkiye’deki en ünlü ailelerden birine mensup olan Arzu Sabancı hakkında bilgiler merak edildi. Peki Arzu Sabancı kimdir? İşte detaylar….

Arzu Sabancı kimdir?

Arzu Sabancı, 7 Eylül 1965'te Ankara'da doğdu ve kökenleri Artvin'e dayanmaktadır. Ankara Üniversitesi Arkeoloji Bölümü'nden mezun oldu. 1986 yılında Densa Holding'in yönetim kurulu başkanı Ömer Sabancı ile evlendi ve üç çocuk sahibi oldu. Arkeoloji eğitimi aldıktan sonra, 1997 yılında bir moda firmasında çalışmaya başladı ve birçok dünya markası için koleksiyonlar hazırladı. Daha sonra kendi şirketini kurarak dünyaca ünlü moda markalarını Türk moda tutkunlarıyla buluşturdu. Arzu Sabancı, giyim, ev dekorasyonu ve birçok alanda koleksiyonlar hazırlamaya devam etmektedir.

Arzu Sabancı kaç yaşında?

7 Eylül 1965 tarihinde dünyaya gelen Arzu Sabancı 59 yaşındadır.

Arzu Sabancı’nın babası ne iş yapıyor?

Arzu Sabancı’nın babası Ali Rıza Çelikoğlu, iş hayatındaki başarılarıyla birlikte sosyal sorumluluk projelerine de katkı sağlamıştır. Bir vakıfta yönetim kurulu üyeliği yapmış ve Artvin'in Arhavi ilçesinde bulunan bir okula da bağışta bulunmuştur.

Arzu Sabancı eşi kimdir?

Ömer Sabancı, 1959 yılında Adana'da doğan bir Türk iş insanıdır. Densa Holding'in yönetim kurulu başkanıdır ve Sabancı Holding ile Densa Holding'deki hisseleri nedeniyle net serveti 3 milyar dolar olarak bilinmektedir. Merhum Hacı Sabancı ve Özcan Sabancı'nın oğludur ve uzun yıllar Sabancı Holding yönetim kurulu başkanvekilliği görevini üstlenmiştir. Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun olduktan sonra eğitimine Delaware Üniversitesi'nde devam etmiş ve ardından 6 yıl boyunca Almanya'da çalışmıştır.

Rize’de “Şiirlerle Şarkılarla Hoş Bir Sada” Rize’de “Şiirlerle Şarkılarla Hoş Bir Sada”

Ömer Sabancı, şu anda Densa Holding'in yönetim kurulu başkanlığını yapmakta olup, önceki dönemlerde 3 yıl boyunca TÜSİAD başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2004-2007 yılları arasında TÜSİAD başkanlığını yapmıştır. Ayrıca, 2005-2007 yılları arasında Akdeniz İş Adamları Derneği'ne başkanlık yapmış ve halen Avrupa'daki CIRFS'ün başkanı olarak görev yapmaktadır.

2009 yılında kardeşi Demet Sabancı Çetindoğan ile birlikte Densa Holding'i kurarak Sabancı Holding'ten ayrılmıştır. Kuzeni Demir Sabancı ile birlikte inşaat, plastik ve hava taşımacılığı işlerine girmiştir. Odesa Geliştirilmiş Polimer Yatırımları A.Ş. ve Döysa VIP Havacılık A.Ş. şirketlerini kurmuştur. Odesa A.Ş., Dr. Naim H. Alemdaroğlu yönetiminde gıda sektörü için katlanabilir kasalar üretmeye ve ihraç etmeye başlamıştır.

Ömer Sabancı, 1986 yılında evlendiği Arzu Sabancı ile mutlu bir evliliği sürdürmektedir. Hacı Sabancı, Hakan Sabancı ve Kerim Sabancı olmak üzere üç erkek çocukları bulunmaktadır.