Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen geleneksel Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali, bu yıl 43. kez renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Festival, Artvin Belediye Hizmet Binası önünden Valilik önüne kadar devam eden coşkulu bir kortej yürüyüşü ve boğa eşliğindeki açılış töreniyle başladı.

Festivalin ilk gününde, boğa güreşlerinde mücadele edecek boğaları temsilen bir boğa, kortej yürüyüşünde yer alarak vatandaşların ilgisini çekti. Katılımcıların boğayla öz çekim yapması renkli görüntülere sahne oldu. Milli İrade Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan açılış töreni, Piyano Eğitmeni Tamara Çelik’in öğrencileri tarafından seslendirilen müzik dinletisiyle son buldu.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, etkinliğin kültürel mirası ve Artvin’in zengin insan dokusunu vurgulayarak şunları söyledi: “Artvin, dört tarafı ulu dağlarla çevrili bir coğrafya olup, kültürüne, vatanına ve insanlığına sahip çıkan bir halkın memleketidir.” Erdem, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenleri ve katılımcıları selamladı.

Kortej yürüyüşüne Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem’in yanı sıra, İl Kültür Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Vekili Vehbi Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi