Artvin ilinde çocukların daha sağlıklı bir şekilde oyun oynamaları ve sosyalleşmeleri için okul bahçelerine renkli oyun alanları kazandırılıyor. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Yusufeli Halitpaşa İlkokulu, Arhavi Hacılar İlkokulu, Murgul Yunus Emre İlkokulu, Şavşat Atatürk ve Ahmet Fevzi İlkokulu, Hopa 14 Mart İlkokulu bahçeleri renkli oyun alanlarıyla donatıldı.

Projeyi değerlendiren Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Acar, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte çocukların video oyunlarına yönelme eğiliminde olduğunu belirtti. Ancak bu projenin, çocukların akranlarıyla bir araya gelerek oyun oynamalarını, sosyalleşmelerini ve fiziksel olarak gelişimlerini desteklediğini vurguladı. Acar, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda gerçekleştirilen bu önemli çalışmanın çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti ve bu kıymetli çalışma için teşekkürlerini iletti.

Proje kapsamında okul bahçelerine çizilen ve boyanan renkli oyun alanları, çocukların keyifli vakit geçirmelerine ve sağlıklı bir şekilde büyümelerine olanak tanıyacak. Bu sayede çocuklar hem eğlenip hem de sosyal becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

Kaynak: Haber Merkezi