Akçaabat’ta kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen Kurumlar Arası Futbol Turnuvası, yapılan final maçı ve ödül töreni ile sona erdi. ‘Reşit Sivrikaya Sezonu’ adı altında gerçekleştirilen turnuvaya toplamda 27 takım ve 324 sporcu katıldı. 49 müsabakanın oynandığı turnuvada çekişmeli maçlar izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

"Kazanan Akçaabat Olmuştur"

Ödül töreninde konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvanın centilmenlik içinde geçtiğini belirterek, “27 takımın yer aldığı turnuvada maçlar centilmenlik çerçevesinde oynandı. Şunu belirtmek isterim ki aslında burada kazanan spor olmuştur, kardeşlik olmuştur, birlik ve beraberlik olmuştur, Akçaabat olmuştur. Bu tür etkinliklerle kurumlar arasındaki bağlar güçleniyor. Akçaabat kültür, sanat ve turizm şehri olduğu kadar bir spor şehridir. Sporun her dalını her yaştan vatandaşımızla buluşturmaya özen gösteriyoruz. Toplamda 49 çekişmeli müsabakanın sonunda nihayet kazanan belli oldu. Kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyor; turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Spora verdiğimiz desteği imkanlarımız ölçüsünde devam ettireceğiz.” dedi.

Şampiyon Akçaabat Müftülük Spor

Turnuvanın final maçının ardından ödül törenine geçildi. Turnuvanın şampiyonu Akçaabat Müftülük Spor takımı olurken, ikinciliği TRÜ United, üçüncülüğü Emniyet Müdürlüğü ve dördüncülüğü TRÜ Personel Spor takımı elde etti.

Özel Ödüller Sahiplerini Buldu

Turnuvada en centilmen takım ödülünü Cumhuriyet Ortaokulu Spor Takımı alırken, en iyi kaleci ödülüne Mustafa Alptekin layık görüldü. Gol kralı ödülü Hakan Kara’nın, en güzel gol ödülü ise Samet Altunbaş’ın oldu. Ayrıca, en iyi taraftar ödülü Recep Zevit’e verildi.

Katılımcılar ve Destekçiler

Ödül törenine Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Güngör, Cevdet Bayraktar ve Serkan Özdemir ile çok sayıda taraftar katıldı. Başkan Ekim, turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür ederek, spora olan desteğin devam edeceğini belirtti.

Akçaabat Belediyesi’nin Spor Vizyonu

Akçaabat Belediyesi’nin spora verdiği önemin bir göstergesi olan bu turnuva, ilçedeki kurumlar arasındaki iletişimi ve işbirliğini artırırken, aynı zamanda sporun birleştirici gücünü de gözler önüne serdi. Belediye, sporun her dalını her yaştan vatandaşla buluşturmayı hedefleyen etkinliklerle Akçaabat’ın spor kültürünü daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: Haber Merkezi