Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği insanlık dışı saldırıyı kınamak ve Filistin'e destek vermek amacıyla bir yürüyüş düzenlendi.

Cuma namazı çıkışında Akçaabat Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumlarının daire amirleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi.

Yürüyüş, Akçaabat'ın merkezinde bulunan Ak Cami önünden başlayarak kaymakamlık binası etrafından geçerek Atatürk Parkı'nda son buldu. Parkta toplanan kalabalık, Filistin'e ve Gazze'ye destek sloganları atarken, basın bildirileri okundu.

İsrail'in yaptığı soykırımı sert bir dille kınayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Bugün Akçaabat tek yürek, bugün Akçaabat tek renk. Bugün sivil toplum kuruluşlarımızla, siyasi partilerimizle, vatandaşlarımızla; katil İsrail'in Filistin’de, Gazze’de, Müslüman kardeşlerimize karşı yaptığı insanlık dışı soykırımı kınamak için yürüdük."

Ekim, İsrail'in sivilleri hedef alarak savaş hukukunu hiçe saydığını belirterek, "İnsanlık, bebek katili İsrail’e gereken dersi de cevabı da verecektir. Filistin; insanlığı, masumiyeti, hakikati ve direnişi temsil ediyor. Tüm insanlık, tüm dünya Gazze’deki katliama isyan ediyor." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi