Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü, '2024 Hareketlilik Yılı' mottosuyla büyük bir organizasyona imza attı. Ganita Sahil Parkı'nda düzenlenen açılış törenine Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de katıldı. Başkan Genç, 18 ilçede başlayan Yaz Spor Okulları etkinliklerinin, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine önemli katkı sağlayacağını vurgulayarak, "Çocuklarımızı yaz tatilinde sporla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Bu yıl 32 farklı branşta 71 antrenör eşliğinde gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları'nda şu ana kadar 12 bin öğrencinin yer aldığını belirten Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Eylül ayına kadar katılımın 20 bine ulaşmasını hedeflediklerini söyledi. Vali Yıldırım ise, çocukların sağlıklı bir yaşam için spor yapmalarının önemine dikkat çekerek, "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bu organizasyon ile gençlerimiz ücretsiz olarak spor yapma imkanı bulacaklar" şeklinde konuştu.

Programın ardından çeşitli spor branşlarında gösteriler düzenlendi ve katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Vali Aziz Yıldırım ve Başkan Ahmet Metin Genç’in öğrencilerle birlikte oyunlara katılması ise renkli anların yaşanmasına sebep oldu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Yaz Spor Okulları, gençlerin sporla iç içe bir yaz geçirmelerini sağlarken, spor altyapısının güçlenmesine ve spor kültürünün yaygınlaşmasına da katkı sağlıyor.


Kaynak: Haber Merkezi