Çayeli Belediyesi, Çayeli Kaymakamlığı, Çayeli Dernekler Federasyonu (ÇAYDEF) ve Çayeli Vakfı birlikte organize etmiş olduğu “9. Çayeli Kültür ve Sanat Festivali” sona erdi.

Festival kapsamında 4 gün boyunca Çayeli’nde çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenlendi.

Gündüz başlayan etkinlik ve yarışmalar akşamları yerini eğlenceye bıraktı. İlçenin ve bölgenin yetiştirmiş olduğu birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı sahne programına yaklaşık 6 bin kişi katılım sağlayarak eğlenceye adeta doydu. 

Festivalin davetlileri olarak İlçeye gelenler arasında Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan ile birçok sivil toplum kuruluşlarının başkanları yer aldı.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, festivalin son gününde programa katılan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e hediye taktim ederek kendilerine teşekkür etti.

Ayrıca Başkan Çiftçi, festivalin düzenlenmesinde baştan sonra emeği ve gayreti bulunan ÇAYDEF Başkanı Yılmaz Hüsrev’e ve Dernek Genel Sekreteri Sayın Mustafa Yeşildağ’a tüm Çayeli halkı adına teşekkürlerini iletti.

Ekim ayı Rize OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Ekim ayı Rize OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Haber: Büşra Bayraktutan