Rize'deki kutlamalar Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız’ın, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda devam eden kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Programa Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Jandarma Komutanı Ali Güngör, İl Genel Meclis Başkanı Sabit Karafazlı, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor il Müdürü Gürhan Yıldız, günün anlam ve önemini belirterek, Geleceğimizin teminatı olan gençlerin azim ve gayretli çalışmalarıyla ülkemizin geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğini vurguladı.

Kutlama programı kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan; şiir ve müzik dinletileri, tiyatral ve spor gösterileri yapıldı. Halk oyunları ekibi tarafından folklor gösterisi gerçekleştirdi.

Vali Çeber, kapalı spor salonunda gerçekleştirilen program sonrası gösterilerde görev alanları tek tek tebrik ederek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramlarını kutladı.

"Rizeliler, karanlık odaklara tokatını çarpmıştır!" "Rizeliler, karanlık odaklara tokatını çarpmıştır!"

15-21 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri; spor ve kültürel faaliyetler kapsamında gerçekleştirilecek olup turnuvalar, yarışmalar, konser, tiyatro gösterileri konferanslar,  sergi ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Haber: Halil İbrahim Saklı