Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Yanılıyorsun Dostum!

09-08-2010
3875 kez görüntülendi

Bir yazımın giriş cümlesinde “yazmak içimi size açmak değil mi?” diye sormuş ve inandıklarımı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade etmiştim…

 

Bugüne kadar prensipler üzerine yazan bir arkadaşınız-kardeşiniz olarak bundan sonrada inandıklarımı sizlerle paylaşacağım…

 

Sevgili dostum Nacettin Hatıpoğlu’nun yazısını okumuşsunuzdur… Aslında dostumun yazısına karşı bir yazı yazmak konusunda istekli değildim ama gelin görün ki, dostumun yazısında belirttiği olayların gerçeklerle ilgisi maalesef yok!

 

Önce şunu ifade edeyim. Nacettin Hatipoğlu, dürüst, eğilip bükülmeyen makam ve mevki de gözü olmayan, dost canlısı ve vefalı bir dostumdur. Çizgisinden bugüne kadar asla taviz vermemiş ve eğilip bükülmediğinden de hak ettiği konumda olmayan bir dostumdur…

Biz özel ilişkilerimizde bahsettiği konuları enine boyuna zaten tartışıyoruz ama bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşınca, hiçbir partiye ve düşünceye önyargılı bakmayan ve yazılarımla sizlerle olma gayretinde olan benim, bu fikirlerin aslında ne anlama geldiğini kendi bakış açımla irdelemem gerekir diye düşünmekteyim…

 

Geçmişte yaptık şimdi de yapabiliriz başlığıyla kaleme aldığı yazısında dostum diyor ki;

 

Rizeli Mesut Yılmaz’a sahip çıktığı gibi Tayyip Erdoğan’a da sahip çıkmalıdır…1991 yılında ki seçimlerde Süleyman Demirel’in bir sözüne atıf yaparak Rizelinin Mesut Yılmaz’a sahip çıktığını, dolayısıyla bugün de aynı durumun söz konusu olduğunu ve hemşerilerinin Tayyip Erdoğan’a bu referandum da sahip çıkması gerektiğini söylemektedir!

 

Pekala bu, dostumun bu ifadeleri doğrumu?

 

Önce şu tespiti yapayım. Sevgili Nacettin de çok iyi biliyor ki, Milli görüş damarından beslenen siyasi düşüncenin insanları Mesut Yılmaz’ı hiçbir zaman desteklememişlerdir! Üstelik Mesut Yılmaz’a karşı olanlarla her zaman kol kola da olmuşlardır! Bunun en bariz örneği, dostumun bahsettiği zaman diliminde Rize Belediye Başkanlığı başta olmak üzere bir çok ilçede Belediye başkanlıklarını ANAP değil başka partilerin adayları kazanmıştır. Bunların en yakın tanığı da sevgili dostumdur!

 

O halde neden böyle bir yazı kaleme alarak Rizeli hemşerilerimizi, tabiri caizse siyasetten anlamaz konumuna düşürüyor sevgili dostum bunu anlamak mümkün değil…Rize Kaçkar Gazetesinin bir manşetini hatırlıyorum aynen şöyleydi; “Rizeli Mesut’a sahip çık!” Dostum da çok iyi biliyor ki, özellikle Milli Görüş düşüncesine ait olan hemşerilerimiz Mesut Yılmaz’a asla sahip çıkmadılar.

 

Sevgili dostumun 1991-1996 yılları arasında Kaçkar Gazetesinde kaleme aldığı yazılara bakacak olursak zaten kendisinin hangi düşüncede olduğunu ve desteklenmesi gereken kişinin Mesut Yılmaz değil, diğer Yılmaz olduğunu görürüz!

 

O gün yaptığı elbette doğruydu. Çünkü kendi dünya görüşü çerçevesinde yazılar yazıyor ve mücadele ediyordu. Nihayet bugünün Başbakanı olan Tayyip Erdoğan’la da o dönem de tanışmış ve bugüne kadar da sürmüştür. Ha dün Erbakan Hocanın düşünceleri çok önemliydi bugün içinse Tayyip Erdoğan düşünceleri daha önemli olmuş olabilir! Bu benim yazımın konusu da değildir zaten!

 

Ama bu durum sadece sizi bağlar sevgili dostum. Tüm Rizeliler adına konuşmak hele dün Mesut Beyi desteklediniz bugün de Tayyip Beyi desteklemeniz gerekir demeniz en hafif tabiriyle bir şaşırtmaca ve siyasi cambazlıktır!

 

Olan şudur sevgili dostlar. Başbakan referandumda “evet” sayısını çoğaltmak için nasıl 12 Eylül mağduru ülkücüler ve solcular üzerinden mesaj verme gayretindeyse, sevgili dostum da Mesut Yılmaz üzerinden Rizelilere aynı mesajı vermeye çalışmıştır.

 Rizeli bunu yer mi? Onu zaman gösterecek elbette…

 

Son söz şu olsun;  Descartes “Ben senin dostunum ama hakikat benim için daha önemlidir” demişti. Onun için dostluğumuzun ölünceye kadar baki kalacağı sevgili dostumun yazısı üzerine hakikatleri bir kez daha ifade etmek istedim…

 

Görüşmek üzere, Allaha emanet olunuz…

Yorumlar

 1. sizde yanılıyorsunuz
  sayın akın,rize demek milli görüş demek değil,mesut yılmaza büyük bir çoğunlukta rizeliler destek vermıştır. haklı olduğunuz nokta,tayyıp beye destek isteyen dostunuzun milli görüş geleneğınden gelıp tüm rizelileri referandumda evet verın çağrısı yapmasıdır.

 1. po-li-ti-ka; çok yüzlü...
  Abi, ben siyasetten kendimi uzak tutmaya çalışıyorum çünkü o kadar kafam karışıyorki, bu durum vereceğim kararlarıda etkiliyor doğal olarak. Bende, her zamanki modumun arkasına saklanıyorum yani, kafam karışıkken saçma bir karar almak yerine uzak durmak ve sakinlemek gerektiğini düşünüyorum. Biliyorsun acele işe kimlerin veya neyin karıştığını. Siyasilerde, insanların önce kafalarını karıştırıyor sonrada insanları seçim yapmaya zorluyorlar, eh tabi doğal olarak buda kendi lehlerine oluyor çoğu zaman. İşlerini biliyorlar tabi... Demem o ki Artık biraz samimiyet istiyorum, siyasette ve insnalarda, değindiğin konularda zaten buna kapı açıyor ama anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az...:)))

 1. Şarlatanlık Bumu Yoksa...
  Sayın Akın Nacettin bey yazısında, Rizelilerin hemşerilik bilincine vurgu yapması neden yanlış? Ayrıca yazıda sadece bir paragrafta bu konu işlenmiş diğer konulara niçin cevap vermiyorsun? Mesut Yılmaz sever MHP li olduğun zaten yazılarından çok rahat anlıyoruz. Ancak hayır demek için birkaç madde istiyor Nacettin bey onu bir yazarmısın yazında… Yoksa Nacettin beyin de bahs ettiği Militanlıktan Pskopatlaşanlardanmısın.

 1. Herkes dsadede gelsin
  sevgili hemşehriler,Son yıllarda ülkemizde, ağzı olan konuşuyor,özellkile yöresel web sitelerinde eli kalem tutan( klavye tuşlarına basabilen) yazıyorrr, çiziyor. Herkesin düşüncesine ,görüşüne saygımız var, ama kimsenin ne mesajına ne uyarısına, ne de nazari dikkati celbine ihtiyacımız yok. Sadece Rizeli değil;akli selim her Türk vatandaşı ne yapacağını ne diyeceğini çok iyi bilir." Rizeli bunu yer mi!" ifadesi son derece yakışıksız, yersiz bir ifede olmuş. Hemşehrilerimiz zamanında hamsiyi kavağa çıkardığı gibi; yeri gelince hemşehrisini bütün Türkiye ile el ele vererek KÖŞK' e çıkarmayı da bilir. Selamlar.

 1. Hayırda Hayır yok
  Sayın Akın; Nacettin Bey'de aynı şeyi yapmış. Sizin ifadesizle Sadece içini okurlara açmış.Sizde sadece bir parağrafa takılıp bu yazıyı kaleme almışsınız. Milli Görüşçüler hiçbir zaman Mesut Yılmaz' ı desteklememişlerdir iddianızda Yanılıyorsunuz Sayın Akın!Bunun en bariz ispatı kastettiğiniz yazarın en yakın hısım ve akrabalarıdır. O kişiler Milli görüşün temelelerinin atıldığı dönemlerde canla, başla, malla hak ve hukuk için koşturmuş; zamanı gelince de ;" ama olur mu" itirazına ama hemşehrimizdir, Rizelidir, İspartalı İspartalıya, Erzincanlı Erzincanlıya sahip çıkarken biz farklı olamayız, diyerek destek veren hısım akrabalarını, dost ve arkadaşlarını çok iyi tanıyorum. batını kübradan konuşmaya gerek yok. Nacettin Bey'in EVET gerekçelerini de gözden kaçırmamak lazım..

 1. h.k

  doğrular
  sayın akın ben cay tv yonetiminden şikayetçiyim hatiboğlunun yazısında yorumları işlerine geleni yayınlıyolar işlerine geleni kesiyolar adam hayırcılara hakaret ediyor yayında var piskopatmış hayırcılar esas piskopat oy oranı akpnin 20 nin altına indimi çıkacak ortaya inadına hayır
  ....

 1. Kadir Beye uyarı.
  Sayın Kadir Bey, bu yazıya ancak Batını kübradan denebilir.Yorum YazKapat
Sosyal Medya'da bizi takip edin!

Sosyal Medya'da bizi takip edin!