Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Tarihi Seçim ve Rize

16-02-2015
3944 kez görüntülendi

Yeni Türkiye ilk genel seçimlerini 7 Haziran'da gerçekleştirecek ve eski defterlerle bir kere daha ve belki de son kez hesaplaşmış olacaktır. Ak Parti ile başlayan ve kısa süre içerisinde ekonomide, sağlıkta, ulaşımda, eğitimde, siyasette, emniyette, adalette velhasıl her alanda, atılan adımlarla halkın gündemiyle iktidarın gündemi bütünleşti. Tüm sorunların çözüm aracının siyaset olduğunu ve problemlerin konuşarak ve meclis aracılığıyla çözme anlayışı hâkim kılındı. PKK ve terörün her türlüsü ile mücadelenin sadece askerin işi olmadığı ortaya kondu. Seçmene dünden daha iyi değilseniz bize oy vermeyin diyerek milli irade üzerindeki siyasi, askeri, ve ekonomik vesayet rejimini, çete mafya varı anlayışlardan hızla uzaklaşıldı. Daha yazılamayacak kadar çok alanda ezberlerin bozulduğu yeni bir dönem başladı.

İçeride kat edilen bu mesafeyle birlikte, dünyadaki adaletsizlikleri sorgulama dönemi başladı. Samimiyetiyle inandığını söyleyen ve haksızlıklara karşı çok açık sözlü bir sürece girildi. Öldürmeyi iyi bilirsiniz, dünya beşten büyüktür, dünya çok merkezlidir ve dünya batıdan ibaret değildir gibi çıkışlar peş peşe geldi. Bu sayede ilk kez tüm dünyaya ve bütün insanlığa seslenir duruma ulaşıldı. Beraberinde kurallar dayatılan ve gündemi belirlenen bir ülke olmaktan, gündem belirleyici bir konuma yükseldi. Yurt dışına çıkan devlet adamlarımız yabancılar karşısında el pençe durma dönemi kapandı. Yine tüm dünyaya ülkemizin büyük bir imparatorluk bakiyesi olduğu gerçeği güçlü bir şekilde hatırlatılarak her kesime bir özgüven aşılanmış oldu. Yakalanan bu başarıyla ülkemiz bölgesel bir güç haline geldi ve bu hizmetleri yapan kadroların öncüsü de küresel bir lider oldu. Gerçektende cumhuriyet tarihimiz boyunca rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan gibi önemli liderlerimiz olmuştur. Ancak hiçbiri Sayın Recep Tayyip Erdoğan kadar Türkiye’mizi istinasız her alanda değiştirip yenileyememişti.

Özetle cumhuriyet tarihimiz boyunca hiç olmadığı kadar cesur kararların alınıp uygulandığı bu dönem, beraberinde siyasi istikrar, ekonomik büyüme ve daha özgür bir Türkiye’ye 13 yıl gibi kısa sürede ulaşmış olduk.

İşte bütün bunların oylanacağı çok tarihi bir seçimi 7 Haziranda hayırlısıyla gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerden sonra herhangi bir seçimin olmadığı kesintisiz bir dört yılla 2019 yılına ulaştığımızda Allah’ın izniyle Yeni Türkiye’nin önü, sonuna kadar açılmış olacaktır. Ve ülkemiz 2023-2051 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyecektir.

Ayrıca bu seçimler 13 yıldır milletin duasını alanlarla, millete beddua edenlerin yeniden hesaplaşacağı bir seçim olacaktır. Milletin duasını alanlar yeni Türkiye’yi daha iyi nasıl yönetiriz sorusuna cevap ararken, millete beddua edenler, Ak parti ve onun kurucu liderine düşmanlıktan öte yeni bir şey geliştirmeyenler bir kere daha ayrılacaktır. Ülkeyi Şişli gibi yöneteceğiz deyip batağa saplanan CHP ile milli birlik ve kardeşlik projesi olan çözüm sürecini bir türlü anlamayan MHP’nin yeni bir ders alacağı seçim olacaktır Allah’ın izniyle…

Geldim Rize’mize; Son yıllarda tarihi öneme ait işlerin adımları bir bir atıldı. Ovit tüneli, güney çevre yolu, kentsel dönüşüm projeleri, gibi onlarca büyük proje hızla devam ediyor. Bu yıl içerisinde atılacak Rize-Artvin havaalanı temeli ile bütün bu işler adeta taçlandırılmış olacaktır. Ak partiden önce köy görünümlü bir Rize’den, İnşallah önümüzdeki dönemde endüstriyel yaşam bölgesi olan lojistik merkezi ve tren yolu gibi ilave projelerle göç alan bir Rize dönemi başlayacaktır. Bu hizmetlere katkı veren başta büyük usta olmak üzere herkesten Allah razı olsun. Özellikle vekilliği boyunca olağanüstü gayret sarf eden Sayın Hasan Karal, Ak Parti’den ikinci kez seçilecek ilk Rize milletvekili olma unvanının hak ettiğine inanıyorum. Seçilecek iki yeni vekillimizin de Hasan Karal performansını sergileyebilecek kişilerden belirlenmesi gereğinin de altını çizmek isterim. Rizeli’nin ortak bir isteği de; Ak Parti’nin ve Yeni Türkiye’nin kurucu önderi, milletin oyuyla seçilmiş ilk başkanı olan büyük usta Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yakışmalıdır.  Ve tabii ki bilge insan, genel başkan ve başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun hakkını da verebilecekler aday olmalıdır.

Yanlış anlaşılmasın muhalefeti önemsemiyor değilim ama CHP ve MHP’nin Rize’miz için vereceği hiçbir şey olmadığını hemşerilerimizde artık çok iyi öğrenmiştir. Zira Rize’de ki muhalif parti mensupları her seçimde olduğu gibi, sesleri fazla çıkan azınlık gruplardan oluşur. Ve onlar seçim boyunca dedikodu ve iftira siyaseti ile fitne-fesat anlayışı içerisinde ancak birliğimizi ve kardeşlikleri zedelerler. Bunlara son zamanlarda ve özellikle yerel seçimlerde menfaatleri zedelenen sözde parti içindeymiş gibi hareket eden şark kurnazları da eklendi. Esas bizleri yaralayan bu ahlaksız hazımsızlardır. Ne dersen yakışır cinsten olan bu kişiler ne yaparlarsa yapsınlar bu oyunları şimdiye kadar olduğu gibi yine bozulacak ve yapıp ettiklerinin altında kalmaya devam edeceklerdir. 

Çayeli'mizle ilgili kısa bir cümle ile yazımızı nihayete erdirelim. Belediye başkanımız Dr. Atilla Esmen’in seçilmesiyle birlikte ilçede yaşayanların kahir ekserisinde büyük bir psikolojik rahatlama meydana gelmiştir. Bu ayni zamanda oluşan umutları zinde tutmaktadır. Sayın başkan son 30 yılın en ağır kış şartlarının yaşandığı günlerde verdiği kararlarla yöneticilikteki kalitesini bana göre göstermiştir. Sayın başkan bir taraftan var olan projeleri revize ederek takip ederken, diğer taraftan ilçeye kazandırılacak yeni projeler için ciddi anlamda ve yoğun bir şekilde çalıştığını biliyorum. İnşallah doktor kalitesinde bir belediye hizmetiyle bu dönemde Çayeli bambaşka bir hale dönüşecektir.

Fakat ilçe halkının en önemli beklentisi olan doğalgaza kavuşma ve denizle buluşma talebi adına hala somut bir gelişme olmaması herkesi olduğu gibi beni de üzmeye devam ediyor.

Son olarak 7 Haziran seçimlerinde kullanacağımız oylarla,  hayatımızın en önemli tercihini yapacağız. Yeni Rize ve Yeni Türkiye’nin inşasına katkı vermeye devam ederek, tarihimizdeki güce ulaşacak bir ülkenin gururunu gelecek nesillerimize yaşatarak dualarını alalım diyorum.

Saygıyla… Nacettin HATİPOĞLU

 

Yorumlar

 1. ANLAMADIKLARIM VAR
  BİRİNCİ ANLAMADIĞIM MİLLETE BEDDUA EDENLERLE MİLLETİN DUASINI ALANLAR DİYORSUNUZ.MİLLETE BEDDUA EDENLER DERKEN MUHALEFETİ BEDDUA EDENLER DİYE SINIFLANDIRIYORSUN.MİLLETE KİMSENİN BEDDUA ETTİĞİ YOK.BU BİR NEVİ DİNİ SİRASETE ALET ETME OYUNLARI.BEDDUA EDENLERİ AÇIKÇA YAZARSANIZ BENDE ANLAMIŞ OLURUM.ADINA MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK PROJESİ DEDİGİNİZ.AMA ÖZUNDE ÇÖZULME SURECİNİ MİLLİ HASSASİYETLERİ YUKSEK OLAN MİLLİYETÇİLERİN ANLAMASİNİ BEKLEMEK BENCE HATA OLUR.GÜNÜMÜZ GÜNEYDOĞUDA YAŞANAN GELİŞMELERİN KİMİN NE SÖZLER VERDİĞİ OLAYIN HANGİ BOYUTLARA GELDİĞİ BU SÜRECİ ÇOK NET ORTAYA KOYDUĞU DÜŞÜNCESİNDEYİM. BİR BAŞKA ANLAMADIGIM BELEDİE SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ KISMI.AİLLA BEYİN SEÇİLMESİ İLE KAHİR EKSERİYETTE NASIL BİR PSİKOLOJİK RAHATLAMA OLMUŞTUR.ÖNCEKİ BAŞKANDA AKP Lİ İDİ.ONLAR VE EKİBİ Mİ BU KAHİR EKSERİYET ÜZERİNDE BASKI OLUŞTURMUŞTU DA ATİLLA BEYİN SEÇİLMESİ İLE BU İNSANLAR RAHATLADI.İLÇEDE MUHALEFET GÖREVDE DEĞİLDİ.BU BASKII OLUŞTURABİLECEK ETKİ VE YETKİDE YİNE AKP LİLER VARDI.BU PSİKOLOJIK BASKI KONUSUNUN NET BİR ŞEKİLDE AÇIKLAMASI VARDIR DİYE DUŞUNUYORUM.KAPALI OLURSA ÇOK KİŞİ TOHMET ALDINDA.

 1. ADAY
  adaylar kesinleşmeden bu yazı bıraz erken oldu galiba.O kadar acele etmene gerek yok zaten.Doğalgaz olayını belediye başkanına yüklemende hata.Bakanımız ve milletvekiller var.Düşünmeden yazıyorsun ve söyluyorsun(Burayı hemen sökün gibi)

 1. Hepsi güzel de
  Merkezi hükümetle ilgili tespitler ekseriyetle güzel ve de doğru tespitler.Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet tarihinin Gördüğü çok önemli ve başarılı bir lider.Allah daima yardımcısı olur inşallah.Ancak yerel siyasette biraz abartmışsınız.Başkanın bir yıldır gözlemlediğimiz kadarıyla halka ve hizmete yönelik icraatı yok.insanlar şikayetçi halkla görüşmüyor belediyede ki bu tür işleri size bırakmış.Sokağa inmiyor akşamları Ş. Turizmde uyduruk ihale verdigi şahıslarla kağıt oynuyor.Makamın ağırlığını kullanarak saygınlık kazanacağını düşüyor.Çayelinde bunların konuşulması bir Akpartili olarak benı ve benim gibi samimi Akpartilileri üzüyor.Vizyon misyon kalmamış kar yağdığında da sınıfta kaldınız maalesef.Çayelinde esnafı, halkı ihmal edip sokağa çıkmayan bir başkan için başarılı nasil diyelim.Siz değil projeleriniz konuşsun çalışmalarınıza konuşun hizmetlerinizde konuşun.Belki bana inanmak istemezsin Nacettin başkanını al sokağa bı çık milleti bı dinleyin.

 1. Hepsi güzel de
  Merkezi hükümetle ilgili tespitler ekseriyetle güzel ve de doğru tespitler.Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet tarihinin Gördüğü çok önemli ve başarılı bir lider.Allah daima yardımcısı olur inşallah.Ancak yerel siyasette biraz abartmışsınız.Başkanın bir yıldır gözlemlediğimiz kadarıyla halka ve hizmete yönelik icraatı yok.insanlar şikayetçi halkla görüşmüyor belediyede ki bu tür işleri size bırakmış.Sokağa inmiyor akşamları Ş. Turizmde uyduruk ihale verdigi şahıslarla kağıt oynuyor.Makamın ağırlığını kullanarak saygınlık kazanacağını düşüyor.Çayelinde bunların konuşulması bir Akpartili olarak benı ve benim gibi samimi Akpartilileri üzüyor.Vizyon misyon kalmamış kar yağdığında da sınıfta kaldınız maalesef.Çayelinde esnafı, halkı ihmal edip sokağa çıkmayan bir başkan için başarılı nasil diyelim.Siz değil projeleriniz konuşsun çalışmalarınıza konuşun hizmetlerinizde konuşun.Belki bana inanmak istemezsin Nacettin başkanını al sokağa bı çık milleti bı dinleyin.

 1. ruyanımı yazdın
  sayın köşe yazarı bence ruya gördü yada benim gibi ettığı hayalı yazdı çünkü yazdığı şeyler hayal birde hasan karalın maketleti yav kardeşım 12 yılda yapılmayan işler şimdimi yapılacak lütfen gerçeklerı yazın milleti yani uyuyan rizelileri sızın uyandırmanız lazım sizın yazınızı okuyan rizeyi parıs zanneder denilecek tek şey var yazıklar olsun rize garıp zavallı sahipsız kaldı belediyenın 10 numara purojelerş vardi 1 yıl oldu tık yok ama öbür seçıme bıraktılar umut vermek içın rizelilerın olmayan aklıyla vekiller dalga geçıyor yazarlar çızerlerde desteklıyor

 1. DERİNE İNMEDEN
  İŞİN ÖZETİ İŞİN ÖZETİ: BİRİNİN, HEDEFLERİ VARDIR.GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATAR İŞİYLE ODAKLAŞIR MÜCADELESİNİ VERİR... DİĞERLERİ O BİRİNİN YAPTIĞI İŞLE MEŞGULDÜR.YANLIŞLIĞINDAN GEREKSİZLİĞİNDEN BAHSEDER YARARI YOK ZARARI VAR DER VE İNAT EDER. BENDE DİYORUMKİ EY BİRİLERİ SİZİN UFKUNUZ HAYALLERİNİZ PROJELERİNİZ HEDEFLERİNİZ YOKMU? ÇAMUR AT İZİ KALSIN YAKLAŞIMI DOĞRU BİR YAKLAŞIMMI BU SİYASETLE NEREYE VARABİLİRSİNİZ. O ZAMAN BENİM AKLIMA YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR SARKISININ SÖZLERİ GELİYOR SAYGILAR .

 1. Bence Tespitler eksik
  Öncelikle Yavuz kardeşime hak veriyorum eleştirilerde şayet başkanla ilgili söyledikleri(kağıt vs. ) doğruysa Evet malesef Rıza başkanın hatalarını onda da görmekteyiz sokağa inmeyen halkı küçümseyen tutumlar bir Ak partili olarak beni de yaralamıştır. Seçim öncesi doktordur ama yöneticidir o yüzden yapabilir diye düşünmüştüm fakat yanılmışım. halkı çalışanı gibi görüp öyle muamele ediyor aman ben hiç bir şeye karışmayayım bitsin bu başkanlık böyle diyen bir duruşu var malesef 10 yıl Rıza Başkan kaybettirdi 5 yılda Atilla Başkan kaybettirecek Çayeli'mize. Doğalgaz konusunda Başkanın elbette kusur var en azından burada yöneticiliğini konuşturup gerekli organizasyonlar yaptırılıp bu başvurusu sayısı yakalanbilirdi ama malesef bu da olmadı. yeterli kalite de meclis üyesi olmuş olsaydı Hocam'a tavsiyem şu olurdu istifa et ! ve git Rize Devlet Hastanesi'ne doktor ol ama malesef Rıza başkanın gölgesi mecliste de olduğu için en azından dönemini bitir kardeş ve sonra Rize dende git.

 1. herkes kendi bölgesıne
  Bakınız sayın sıyasetçıler herkes kendi çıkarı ıçın kendılerının ısteklerı ve kendı yandaşları için çalışmıyormu?yokmu ben görduklerımı anlatayım sayın Bakanın köyüne bır çıkın kendi tarafınında betonsuz yer kalmamış karşı tarafa betonlu yol olmamiş niye bu oyları hep kendi köylulerımı verdı adama 4 araba beton vermedılerki canezesını enine çıkarsın sayın ısmail beyın köyune gelelim duvrsız yol kalmamiş hem altı hen ustu alt yapı yapılıyor betonu hazır betonun ustune asfaltı hazır yahu bizım oylarımızla kendilerine hızmet ıçın bız nıye alet olduk her fırsat elıne geçen kendi yerıne kullanıyor bız enayemıyız oy verenler enayemi arkadaşlar bu bie alişkanlık halıne geldi uyanın sayın Tacettın bey bırazda sana çatmadan edemeyeceğim bakınız eski yonetım bızım uşaklarmıydı gene AKP nın atadığı kışılerdı yanlışlarının hesabı soruldumu sorulmadı niye çunkü iktıdara dayanır olmaz ıyı değiştı guzelde şü anki durum ne halkın kapısına gıdıp oy ısteyenler kazanana kadaar halkın yanına yer alanlar sonra ne oluyor meclıstekileri ceylan derılerı kudurtuyorda bunlardamı ceylan derısınde koltuklara oturuyor sız vatandaş olarak doğru konuşun menfaat olarak değil bu gidiş ıyı değil ama ıyıdır dersenız maşallah ama doğrusunu konuşun dun başkan için neler neler diyenler şimdi yanında bız dişarlarda olsun utanmayanın dunya onundur selaamlarYorum YazYazarın Son Yazıları