Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Son perde sahnededir!

20-11-2013
4553 kez görüntülendi

Maalesef, birilerinin  ısrarla sürdürmeye çalıştıkları bir oyunun son perdesi sahneye konulmuştur!...

Olaylara şuurlu bir şekilde baktığımdan bu yana, Ülkemiz hep bir tertibin ve o tertiplere karşı bir  mücadelenin içinde olmuştur…

Bu kavga ve tertiplerin de bittiği akamete uğradığı bir dönemi ben şahsen hatırlamıyorum!

Medyası ile,vatandaşı ile,aydını ile,yazarı -çizeri ile,okuyucusu,öğretmeni,öğrencisi ile,listeye ekleyeceğimiz bir sürü meslek erbabı ile birlikte iyi ve kötüye meylederek bir mücadelenin için olduk-olmaya da devam ediyoruz…

Şimdi; bu iktidar eli ile on bir yıldır yeni bir oyun tezgaha konmuştur ve bugün o tezgahın taçlandırıldığı günleri yaşamaktayız!

Gözümüzün önünde sahneye konan bu oyunu hep birlikte izlerken; “kimimiz bu oyunun değirmenine bilerek  yada bilmeyerek su taşıdık,kimimiz de bu oyunun farkına vararak “durun kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokak” diyerek endişelerimizi ortaya koymaya çalıştık!...

Senaryoyu  hazırlayanlar ve sahneye konulmasını sağlayanların bugün için kazandıklarını hatta “kahraman” olduklarını söylemek istesek de istemesek de bir gerçeğin ifadesidir bugün için!...

Uzun zamandır; partileriyle, medyasıyla, sivil toplum örgütleriyle,milli şuurdan uzak yazar çizerleriyle alt yapısı oluşturulan ve ona göre mevzilenen “bugünün kazananları(!)” ,”daha çok dolambaçlı yollardan “Anadolu’daki son Türk Devletini sıradanlaştırarak Türk Milletini çileden çıkartmaya ve uzun vadede bir çatışmaya zorladıklarının farkında bile değillerdir!

Adım adım tüm dediklerini hayata geçiren bu cenah,hedeflerine giden yolda tüm değerlerimizi kullanmaktan geri durmamışlar kendileri gibi düşünmeyen tüm insanları da etkisiz hale getirmeyi başarmışlardır…Hiç de istemediğim ve olmasını arzulamadığım bir şekil de Müslüman Türk’ün kafasın da ve vicdanında olmadık tahribatlar açarak onu etkisizleştiren ve asıl yenilgiye meydan veren bu zihniyet bugün istediğini almış görünmektedir!...

Bir taraftan ABD’den beslenen bir taraftan da AB eksenli beslenen iktidar,diğer taraftan da bu iktidar tarafından beslenen eski ateist Marksistler,liberaller,İslamcılar(cemaatler) ve medya patronları bu ülkenin milli kimliğine ait kodlarını darmaduman etmek için ellerinden geleni yapmışlardır…

Ben kendi adıma her şeyin farkında olmakla övünmeyeceğim!

Bu olup bitenlerin şuurun da olmayanlar,“kolay kolay gözlerinin önünde cereyan eden mücerret şeyleri kavrayamazlar!” Ben yıllardır iktidarın her adımını müşahhas örneklerle izah etmeye çalışarak okuyucularıma karınca kararınca “doğru olanı göstermeye gayret ettim!”

İtiraf etmeliyim ki; benim yazdıklarımın-uyarılarımın,sandığım,ümit ettiğim gibi okuyucularım tarafından  kabul görmemiştir! Beni tek ümit var eden gerçek şey şudur; tarih boyunca doğruyu anlatmak için peygamberler,fikir adamları,filozoflar,gönül adamları gelip geçmişler ama onlar ne kadar anlaşılabilmişlerdir ki bendeniz de anlaşılabileyim!...

Bazen düşünmüyor değilim yanı!

Yukarda isimlerini zikrettiğim kesimler,“yanlış yolda olduklarını”,çelişkilerini ,ortaya koydukları söz ve davranışla birlikte icraatlarının bu ülkenin geleceğinin hayrına değil diye düşünmezler mi ?!

Sizin de mutlaka bir cevabınız var soruma ama önce ben kendi cevabımı vermek isterim… Gerçekten de vatan-millet,gelecek kaygısı olmayan insanların “milli şuur”,”milli devlet”,”milli dil” düşüncesiyle fikri akrabalıklarının olmadıklarına inanıyorum!..

Hatta sazı eline alan bu kesimlerin bu değerleri en fazla istismar ettiklerine de şahit olmaktayız ve ne hazındır ki milletimizin ekseriyeti de bu istismara bel bağlayabilmektedir!

Bunları yazarken aklıma geldi yazmak istedim. Belki bu yolla kendimi temize de çıkarmak istedim bilmiyorum!

Hani bizim Temel ölüm döşeğindeymiş ama kimse inanmıyormuş hastalığına. Öldükten sonra mezar taşına şöyle bir ifade yazmayı vasiyet etmiş, “hastayım dedim inanmadınız şimdi ne oldu?!”

Ülkemizin bugün için geldiği noktanın analizlerini yapmaya bıkmadan usanmadan devam edeceğiz elbette. ..

Bundan beş yıl kadar önce “ebediyen sana yok ırkıma yok izmihlah” başlıklı yazımda ki şu cümlemi hatırlatmak isterim;”içimden lanet olsun böyle siyasete, böyle riyakarca siyaset yapanlara demek geldi! Açılım dedikleri ne idüğü belirsiz  şeyin, ülkemizin ayrıştırılması hatta bölünmesini tetikleyen argümanlar olduğu gerçeğini fark edecek Ak Partiye oy veren bu ülkenin temiz insanları akıl ve yüreklerini ne zaman doğruya yönlendirecek doğrusu merak ediyorum”

Diyarbakır’da yaşanılanların benim açımdan kısa özeti bu! Daha kısa özeti ise; Ülkemizin bir bölgesinde yıllardır yaşanılan “ayaklanma provalar” bugün için sonuç alacak noktaya gelmiştir!

Görüşmek üzere, Allah’a emanet olunuz….

 

Yorumlar

 1. gidişat
  Bu gidişat kesinlikle kötü ise , bu gidişatın ülkeyi böleceğini öngörüyorsanız , bunun müddetini de öngörmeniz lazım.Diyebilmelisiniz ki , bu ülkede bu saatten sonra şu gelişmelerde yaşanacak ve yaklaşık şu kadar yıl sonra muhtemelen ülke bölünecek.Eğer gidişatın son derece kötü olduğuna eminseniz , sonucunun nereye varacağını ve ne zaman varacağını da üç aşağı beş yukarı tahmin ediyor olmanız gerekiyor.

 1. TARİHE BAK
  KÖTÜ GİDİŞATIN NASIL DURDURULACAĞI KONUSUNA YAZAR KARDEŞİMİZ FAZLA GİRMESE DE BEN SÖYLEYEYİM.TARİH BU KONUDA KESİNLİKLE REFERANSIMIZDIR.

 1. görüntüler hoş değildi
  Sizi uzun zamandır takip ediyorum,düşünceleriniz de istikrarlısınız.Bu soruna yaklaşımınız tam düşündüğüm gibi olmasa da haklı taraflarınız var.Görüntüler hiç hoş değildi.

 1. ESARET
  1987 de başlayan.. 1997 de BOP un Türkiye ayağı... Ak Parti İktidar uğruna makam uğruna bu yola girdi... Kendince amerikayı da kullanıp adaleti yayacaktı.. Baktılar ki Dünya luk bol adaleti soraya biraktılar.. Bizum esas ESARETE giden ilayı bedelimiz bundan değil Belki iktidarı ile muhalefeti ile tüm parti ileri gelenleri ihanette olsa bile... Allah bizi korur ESARETİ düşürmez di.. Ancak hak yeme.. İş kapma.. iş görme ...gibi bütün haksızlıklar bi yana Milletimiz bile bile 2007 de kurulan kumpaslara tertiplere Bilerek ve isteyerek destek verdi.. Karşı duranuımızda.. gereğini yapmadı.. Belki bi siyasi gördüğünde EN AZINDAN TERSLİYE bilirdi.. Belki çoğusu bugün kaçak olan bi savcıya hakime polise.. İki yumtuk atabilir.. yüzüne tükürebilirdi.. Belki ilk mermiyi alınlarına çakabilirdi.. KAHRAMAN ASTSUBAY Ömer Halisdemir gibi... Yapmadık yapamadık.. İLAHİ ERSARETİ HAK ETTIK... dilerim kısa sürede uyanır... da esaret uzun zaman sürmez..Yorum Yaz