Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Pranga!

02-11-2009
2525 kez görüntülendi

Yazmak içimizi size açmak değil midir? Saklamadan,olabildiğince samimi…dertlerimizi,mutluluklarımızı,hüzünlerimizi,sevgilerimizi,yalnızlıklarımızı,hiç olmasını istemediğimiz nefretlerimizi….

Bu duygular her birimizin yüreğinde,hayatında var olan gerçekler. Zaman zaman kendi içime döndüğümde acaba dış dünyaya kendimi tam olarak ifade edemiyor muyum acaba diye düşünmekteyim!

Bunca zamandır sizinle bu sayfa vasıtasıyla beraberim. Beni okuyanlar,kendilerine saygıda bir an bile kusur ettiğim terettübünü yaşadılar mı acaba? Elbette ben kendi inandığım gerçekleri kaleme alıyorum ama bunu yaparken okuyucunun hassasiyetlerine de dikkat ediyorum,belki de söyleyemedikleri gerçeklere tercüman oluyorum!

Geçen yazım da “Hakikat ifadesin de yalan olmaz” diyerek kendi hakikatlerimden yola çıkarak,ülkemizde ki olup bitenlere kendi inandıklarım çerçevesinde bakmıştım…ve bugüne kadar yazdıklarım da kendi doğrularım etrafın da şekillendi…

Fakat,bazı okuyucu,dost ve arkadaşlarım tarafından bu düşüncelerim bir siyasi partiye karşı gelişigüzel kaleme alınmış itirazlar olarak değerlendirildi..

Öncelikle şunu bir kez daha ifade edeyim ki, ben kolay yolu seçerek, iktidara ve onun icraatlarına destek veren yazılar yazabilirdim! Ama daha önemli olanın,yapılan yanlışları aklı selimle eleştirerek,çözüm yolları konusun da karınca kararınca katkı sunmak olduğuna inandım, bugüne kadar…

Bugün ülkemizde yaşananları irdelerken de,asla yapılanlar başarılıdır onun için kıskanalım ve eleştirelim mantığı üzerine düşüncelerimi ifade etmiyorum. Aksine,yapılanların ve yapılmak istenenlerin bizi iyiliğe değil,çıkmaz sokaklara saptırdığını müşahede ettiğimden ve bugüne kadar ki yazdıklarımdan   haklı çıktığım gerçeğiyle karşı karşıya kaldım!

Ben bugüne kadar yazdıklarımın hep arkasın da durdum ve asla korkularım olmadı…benim korkum bu ülkenin geleceği ile ilgili..Bu düşüncelerim de yalnız olmadığımı da biliyorum.Şahsen,sıkıntılar yaşasam da, biliyor ve inanıyorum ki,bir kapının kapanması bir diğerinin açılmaması anlamına da gelmez!

Her dakika fikir değiştiren,düşüncelerine hakım olamayanlar zamanla öyle kontrolden çıkarlar ki,veremedikleri kararlardan dolayı hiçbir yönde yol kat edemezler! Belki iktidar olurlar,bürokrasinin en tepe noktasına kadar çıkabilirler,zenginlik içerisin de yüzebilirler ama küçük bir rüzgarda uykuları çok kolay kaçabilir!…

Ben,samimi olduğundan şüphe duymadığım arkadaş ve dostlarımın gerek özel maillerle gerek telefonlarla olan eleştirilerine toptan bir cevap vermek istedim! Bu eleştiriler bazen o kadar sıradanlaşıyor ki,dostlarımı üzmeme adına bayağı bir çaba harcıyorum! Ortak cevap veriyorum ve son kez diyorum ki; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada,düşüncelerime pranga vurmayacak bildiğim yoldan dönmeyeceğim! Belki maddi dünyamız  haciz edilebilecek ama bilin ki,düşünce  dünyamızı hacız etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir…

Giriş cümlem de ,yazmak içimizi size açmak değil midir diye sormuştum? Eğer kendimin olmayan düşüncelerimle size yazsaydım,huzur bulabilir miydim? Onun için benim yazdıklarıma inanmassanız bile bana inanın! Bir partinin ya da her hangi bir gurubun hassasiyetleriyle beni eleştirmeyin! Ben düşüncelerimle varım,onlarla mutluyum,hayata düşüncelerimle direniyorum ve her şeye rağmen sizleri de anlamaya çalışıyorum…

Görüşmek üzere,Allaha emanet olun….

 

Yorumlar

 1. yandaş ol?
  yazı kırgınlık ifade ettiği gibi bir hakıkatı de söylüyor,ya korkusuzca yazacak ya da yandaş medyaya ayak uyduracaksın!

 1. Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir ...
  Doğruluk,en büyük kuvvettir…Hileyi her zaman yener. ... Daima kendi faydasını göz önünde tutmaya çalışan kimse,pek çabuk düşman kazanır...Confucius’un bu güzel sözü sanırım bu yazdıklarının kısa bir özeti gibi…Bugüne kadar yazdığın her yazında olduğu gibi doğruluğundan ve inandığın değerlerden ödün vermeyerek; sanki içinde saklamaya çalıştığın o haklı isyanı dışa vurmuşsun yüreğinle…kaleminle…Yazını okuyupta senin gibi düşünmeyenler mutlaka olacaktır…Ama şunu unutmasınlar ; Doğru olan göze,söze,ele ve kaleme pranga vurulmaz !!...İnandığın değerlerinin eksilmeyeceğine ve eksiltmeyeceğine inancımla diyorum ki can dostum…Yalnzılık doğruların kaderidir…Ama sen seni anlayanlar ve sana inananlarla yalnız değilsin…Emeğine ve yüreğine sağlık…O güzel yüreğin ve kalemin hiç susmasın olurmu?

 1. Dostlar acıyıda , ilacıda söylerler!!!!
  Sayın AKIN sizleri her zaman takip eden bir kardeşiniz olarak,bu sayfalarda bazen eleştiride bulunduk,bazende takdır ettık yazılarınızı.Bizler kolay olanı da yapabilirdik buradan methiyeler dizmek de kolaydı.Ben sizlerin her yazısını okurken ınanın beğensemde,beğenmesemde haz duyuyorum.Tabii bazen bizleri ince ince eleştirdiğiniz zamanlarda oldu.Bizler sizlerin sağlam karekter ve omurgalı oluşunuzdan hiç şüphe duymadık.Sizlerde okuyucularınız ve Müslüman Türk halkının hakikatlerınden şüphe duymayın.
  Kimse kimsenın duygu ve düşüncelerıne prangalar vuramaz,vurmamalıdırda.
  Zaten ülkemizde yeterınce olumsuzluk pompalayanlar yeterınce var.Enerjimizi güzelliklerden yana neden kullanmıyoruz.
  Yada aynanın karşısına geçip bugun ben nerde hata yaptım sorusunu kendımıze sormuyoruzda,her seferınde suçlular arıyoruz.Bune büyük hezeyandır Allah aşkına.
  Ülkemizde sizler gibi hakikatlerı haykıran kardeşlerımızın çoğalması dileklerımle...
  Sizleri ve tüm kardeşlerımi ALLAH 'a emanet ediyorum...

 1. Kişinin en doğru yolu,bildiği doğrulardır.
  Sayın Abdurrahman kardeşim;sen hak bildiğin doğruları yazmaya devam eyle.Unutmaki kişi doğrularıyla kayımdır.Himmet muhaciri olmaktansa,hür iradenin kahramanı olursun...Selamlar..

 1. fark var!
  yazmayı göze alan her türlü övgüyü ve yergiyıde kabullenmeli.Bu olmassa sizinle yazmayan arasında ki fark anlaşılmaz ama bu devirde dık durmakta he rbabayiğidin harcı değil.

 1. yeis yok
  çift kutuplu dünyanın dağılmasından sonra,insanlar yeni duruma alışmakta güçlük çekmeye başladılar,öyle ki,eski söylenmış sözler bile hükmünü yitirdi hayatımız da ,bu yeni duruma ayak uydurmak ta bazılarmız için çok zor oldu..uzun zmaan yazılarınızı takıp eden birisi olarak eskiyle yeni arasında denge kurmaya çalışan birisi olarak tanıdım sizi ama yukarda ki değerlendırme ışığında zaman zaman sizi anlamayan çıkabılecektır siz yeise kapılmayınız ..Yorum Yaz