Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Nerede eski heyecan?

10-04-2018
726 kez görüntülendi

Nerede eski heyecan?

Şampiyonluk anahtarını haftalardır elinde taşıyan Rizespor geçtiğimiz hafta zor görünen Eskişehir engelini hatasız ve ortaya koyduğu güzel futbol ile atlattı. İstanbulspor maçında olduğu gibi maça soyunma odasında başlayan Vedat, takımını yine maça 1-0 önde başlatmış oldu.

Futbolculardaki bu isteğin, heyecanın türbinde olmadığını bir kez daha gördük. Çaykur Didi Stadı’nda başarılı sonuçlar alan ve son 10 maçta yenilgi görmeyen Çaykur Rizespor, taraftar desteğini arkasında fazla bulamamanın üzüntüsünü yaşamaya devam ediyor.

Süper Lig yolunda önümüzde 4 haftalık bir engel kaldı. Ancak Rize halkı şampiyonluk yolundaki takıma hala daha destek olmak için stadyuma gitmiyor. 2013 yılında Süper Lig’e çıkacağımız zamanlardaki heyecanı bu dönem Rize halkında göremiyorum. O yıllardaki maçlara olan ilgi, bu dönemde kendini özletiyor. O zaman şehirde sevilmeyen kulüp başkanı olmasına rağmen stadyum tam kapasitesine ulaşıyordu; taraftarın istemediği başkan ve teknik adam da değişti ama türbinlerde değişen hiçbir şey olmadı.
Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden komşu Hopaspor geçtiğimiz hafta sahasında 10 bin kişinin önünde oynadı. Şampiyonluk anahtarı elinde olan takımımızı ise son haftalarda ortalama 5 bin kişinin önünde sahaya çıkıyor. Her hafta maçtan önce Hasan Yavuz Bakır abimiz ve yöneticimiz Yılmaz Zehiroğlu taraftara seslenip, Rize halkını maça davet ediyor. Belediyeler ücretsiz otobüs kaldırıyor ama ne yazık ki Rize halkı yine maça gelip stadyumu doldurmuyor. Son çare, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın maça gidin çağrısı yapması lazım.

Evinizde oynayacağımız iki maçımız kaldı. Bu maçlarda Rize halkı üzerine düşen görevi yapıp, takıma şampiyon takım havası vermesi lazım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum YazYazarın Son Yazıları