Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Müjdecim Kurtarıcım Efendim Peygamberim…

18-03-2008
2771 kez görüntülendi

Kâinatın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Peygamber Efendimizin doğum yıldönümünü kutluyoruz değerli dostlar… O ki: Allahın rahmetiyle, kullarına doğru yolu göstermesi için gönderdiği en son Resul ve zirve insandır.

Allahın buyruğu “Ey iman edenler. Allaha itaat edin, Peygambere itaat edin ve amellerinizi boşa çıkarmayın ( Muhammed suresi 33 )

Peygamber Efendimiz (s.a.s) cahiliye döneminin karanlıklarında yaşayan insanlara bir ışık olmuş ve her türlü eza ve cefaya katlanarak insanlığın bugün bile gıptayla baktığı bir dönemi, insanlık tarihine bir numune olarak armağan etmiştir. Asırlardır insanoğlunun arayıp ta bulamadığı gerçek mutluluğun nasılını ve niçin ini bizzat hayatında tatbik ederek göstermiş O büyük Resulü ne kadar biliyor ve anlıyoruz…

Asırlardır Onun için, çok şeyler yazıldı ve söylendi, hepsinin ortak noktası; O tarihin dününden yarınına gelmiş geçmiş ve gelecek insanların en mükemmeli ve en merhametlisi olduğuydu…

Burada yalnızca birisini sizinle paylaşmak istiyorum… “Ben şunu iddia ediyorum ki, Muhammed (s.a.s) mümtaz bir kuvvettir. Yaradanın böyle ikinci bir varlığı imkân sahasına getirmesi ihtimalden uzaktır… Sana muasır bir vücut olamadığımdan dolayı müteessirim ey Muhammet! … Ben huzur – u mehabetinde kemal – i hürmetle eğilirim ( Bısmarck )

O güzel ahlakı tamamlamak ve âlemlere rahmet olarak gönderilmiş son peygamberdir. Şimdi dönüp kendimize bakalım, şu anlamlı günlerde biz Resulullahı hayatımızda örnek alabiliyor muyuz diye… Biliyorum eksikliklerimiz var hem de çok ama ne olur, hem kendimiz hem de çocuklarımıza öğretelim O zirve insanı… “ And olsun size, Allah’ı ve Ahret gününü umanlara ve Allah’ı çokça zikredenlere Allahın Resulünde güzel bir örnek vardır “ ( Ahzab 33 / 21 )

Allah’ı ve Onun sevgilisini seven ey gönül dostlarım Onu tanıyalım ve sevelim, hayatımızda örnek alalım göreceksiniz mutluluk her ne olursa olsun yanı başımızda bizimle olacaktır…

Burada birde tavsiyem olacak Peygamberimizi anlatan çok güzel eserler vardır mutlaka ama ben size Üstat Necip Fazıl’ın “Çöle İnen Nur” isimli mükemmel kitabını evinizde bulundurmanızı, okumanızı salık veriyorum.

Ben dilimin döndüğünce, kalemimin yazdığınca Onu birkaç cümle ile de olsa anlatmaya çalıştım. O kıyamete kadar insanlığa ışık olmaya devam edecektir. Ne mutlu Resulullah’ın yolunda iz sürenlere.

“Müjdecim, Kurtarıcım, Efendim Peygamberim

Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim”


Allaha emanet olun. Görüşmek üzere…

 

Yazar İletişim Adresi: akinNFK@hotmail.com

Yorumlar


 1. INSANLIĞIN SANA HER ZAMANKINDEN DAHA ÇOK İHTİYACI VAR EFENDİMİZ.SANA ÜMMET OLAMADIK BILIYORUZ BİZİ AFFET.


 1. bütün türk ve islam alemının kutlu doğumunu kutlarım...bu gecenın ıslam alemının uyanmasına vesıle olmasını temennı edıyorum,yüreğinıze sağlı.


 1. sayın akın eksıklerımız var dıyorsun neyımız tamam ki? eksıklerımız fazla olduğundan bu halde değilmi zaten ülkemiz ama doğru O na her zamankınden daha fazla ihtiyacımız var.


 1. ıtıkatlısıda ıyıkatsızıda ne yaptığından habersız yaşıyor bugün ülkemızde.müslümanlar hiç bu kadar zavallı olmamışlardı.peygamberımıze selam olsun,şefaatıne bızıde naıl etsın ınşallah.


 1. Abdurrahman Beyin yazısı birey ve toplum olarak yaşadığımız sorunlar için önemli başvuru kaynağına işaret ediyor.Peygamber efendimizi tanıdıkça onun nuruyla müşerref oluyoruz.Dilimizin paslı klitleri çözülüyor,gerçeğe karşı kulağımızdaki perdeler açılıyor,bizi haktan ayıran duvarlar birer birer yıkılıyor.Bugün herzamankinden daha çok onun sevgisine,kılavuzluğuna,adaletine ve hoşgörüsüne muhtacız.Onu bu kutlu gece hürmetine yad eden-bizlere de yad ettiren- bütün gönül dostlarına kalbi şükranlarımzı sunuyoruz.

 1. MÜJDE
  MÜJDE O gün bir kanlı şafak, gökten üflenen ateş; Birden, dağın sırtında atlılar belirecek. Atlılar put şehrine gediklerden girecek; Bir şehir ki, orada insan ayak üstü leş. Yalnız iman ve fikir; ne sevgili ne kardeş; Bir akıl gelecek ki, akıllar delirecek. Ve bir devrim, evvelâ devrimi devirecek. Her şey birbirine denk, her şey birbirine eş. Fertle toplum arası kalkacak artık güreş; Herkes tek tek sırtına toplumu bindirecek. Gökler iki şakkolmuş haberi bildirecek. Müjdeler olsun size; doğdu batmayan güneş! N.Fazıl KISAKÜREK Allah razı olsun ,ne mutlu onun yolundan gidenlere,onun sevgisine mahzar olanlara....

 1. ...
  abi sen hakikaten mukemmel bır yazarsın.yazılarını artık takıp edecem,basarılarının devamını dılıyorum.bu konuda bu kadar guzel bır yazı....masallah dıyorum ve onunde saygıyla egılıyorum

 1. "Göz pınarlarımızdan süzülen sıcak yaşlar !"
  Efendimiz (sav)'ın sakalının bir kılını, düzenlenen sakal-ı şerif merasimlerinde salavat ve göz yaşlarıyla izliyoruz.Ve nasip olanlar da Hac veya Umre ibadetlerinde efenedimiz,rehberimiz,kurtarıcımız Hz.Muhammed (sav) ın makamında "Hay" olan kabri şeriflerine (Ravza-i Mutahhare)uğrayıp biatlarını tazeliyorlar.Bu haleti ruhiyeyi yaşayan bir kardeşiniz olarak o mekanda şunu tahayyul ettim:Karşımda iki cihan serveri,peygamberler önderi,başımızın tacı;efendimiz (sav) ashabıyla oturuyor ve İslami tebliğle meşgul.Bu fakir de o sohbet ortamını halka dışından temaşa ediyor.Ve büyük bir aşk ve heyecanla,titrek bir sesle, göz pınarlarından sım-sıcak yaşlar dökülerek "Esselamu aleyküm,şefaat Ya Resulallah" diyerek sesleniyorum ve sesimin karşılık bulmasını bekliyorum.Ellerim önümde pençelenmiş,boynum;mahzunane bükük,karamsarlık ile ümit arasında bir heyecanla "salavatlar" getirerek huzuru saadetlerinden ayrılıyorum.O'nun ashabıyla sohbet ettiği "Cennet Bahçesi" diye adlandırılan ve Yeşil kuşaklı sutunlarla tanımlanan orijinal Mescid-i Nebevi sınırları içerisinde cereyan eden imkan ve imkansızlık hallerını;İslam Tarihinden hatırlamaya çalışıyor ve iç geçiriyorum.O zor şartlarda İslam'ın nurunu yeşerten ve bizlere miras bırakan Allah dostlarına selam olsun.Allah (cc) cümlemizi Resulunun Şefaatı Uzmalarına nail-u mazhar eylesin.Bir kez daha efendimizin,kurtarıcımızın doğum gününü bize idrak ettiran Rabb'ımıza hamdosun.Yüce Rabb'ım;Resulunun ve ashabının,tabiin ve tebei tabiinin ,onların yolundan yürüyenlerin mekanlarını pur-nur eylesin..(Amin)Yorum Yaz