Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Korkmayın Bir Şey Çıkmaz!

30-07-2008
2027 kez görüntülendi

Ergenekon soruşturması, parti kapatma derken terör olayları ve bütün bunlara bağlı olarak Ülkemizin içine sürüklenmeye çalışıldığı bir kaos ortamıyla karşı karşıya olmamız İnsanımızı ümitsizliğe sevk etmektedir… 

Şimdi ne dersek diyelim ne yazarsak yazalım bu karamsar tabloyu dağıtmak o kadar kolay değildir elbette… Bu sayfa da hamaset yaparak sizleri de bir ümidin peşinde anlamsızca koşturmayacağımı peşinen söylemek isterim! Şu anda ülkemizde yaşayan en yaşlısından en gencine insanımız, doğumundan şu anda ki yaşına kadar bu ve buna benzer olayların için de olmuştur her zaman için… Ben kendi adıma bu durumun elbette izahını yapıyor ve zaman zaman da sizlerle paylaşma gayreti için de oluyorum… 

Bizim kuşak yetmişli yılların o kaos ortamında büyüdü. Çayeli gibi küçük bir ilçede bile olup bitenleri iliklerimize kadar yaşadık. Sağ ve sol diye ayrıştırılan insanımızın birbirlerine tahammülsüzlüğünün en acımasız sahnelerine şahit olduk… O güne dair sağdan ve ya soldan gelen özeleştirilerin ancak 12 Eylül askeri darbesi ile beraber olduğunu görmekte acı bir tecrübeydi! 

Benim niyetim, elbette geçmişe gidip olayların bir kronolojisini çıkarmak değil, sadece ve sadece bugün her iki tarafta, kendisine fikir birliği ya da duygu birliği kurduğunu zanneden insanımızın ne büyük bir yalanın içinde olduğunu ifade etmek derdindeyim… Kendi adıma en azında şunu söylemeliyim ki; önce kendimiz olamazsak ve kendi düşüncelerimiz etrafında inandıklarımıza hayat sahası açamasak, maalesef birilerinin dümen suyuna girmemiz kaçınılmaz olacaktır. Dürüstlüğünden emin olduğunuz ama sırf sizin gibi düşünmediği için tukaka ettiğiniz ne arkadaşlarınız var ve bunun farkına ancak bela kapıya gelince anlarsınız! 

Çünkü arkadaşınızın ya da dostunuzun söylediği fikirlere değil inanmak kulak dahi asmasınız! Aslında bu işin Türkçesi de şudur, sizin yerinize birileri düşünmüş ve neyin nasıl yapılacağını size dikta etmiştirler onun dışına çıkarsanız aforoz edileceğinizi bilirsiniz!  E kolay değil tabii, hepimiz insanız, zaaflarımız var! Varsın olsun bir de arkadaşımıza yada dostumuza, burun kıvırmamız değil mi? Hem nasıl olsa sular durulduğu zaman arkadaşımız bizimdir,zira o da karşı taraf adına zaten bir yanlışın  içinde değil  mıydı ki!... 

Şimdi müşahhas örneklemeler yapalım ne dersiniz? Ben, benim dostlarıma ve okuyucularıma sesleniyorum! Çok tartıştık ve çok irdeledik öyle değil mi Ergenekon ve AK Partinin kapatılma davasını? Her iki taraf ta bir adım geri attı mı? Ne gezer, değil mi? Hâlbuki inandığınız o kadar çok değerlendirmelerimiz de oldu! Fakat maalesef, sizin dünya görüşünüz de olmasa da, sırf sizin duygularınızı okşayan yazılar yazıyor ya da söylüyor diye yeni arkadaşlar edindiniz, onları yücelttiniz, eskileri ya da eskimeyecek olan arkadaşlarınızı kıskandırarak hem de! 

Hadi her iki konuda ki düşüncelerimi bir kez daha ifade edeyim! Ya yeni dostlarım olur yâda eskimeyecek dostlarımın gönüllerini alırım! 

Efendim bendeniz AK Partinin kapanmayacağına baştan beri inananlardanım( yazıyı yazarken dava devam ediyor, inşallah yanılmam!) …ve en önemlisi de aylardır hatta bir yılı aşkın süredir kamuoyunu meşgul eden Ergenekon davasından, hele bu iddianame ortaya çıktıktan sonra, bu davadan hiçbir şey çıkmayacağını buradan açık ca ifade ediyorum… 

Allaha emanet olun, görüşmek üzere…

Yorumlar


 1. inşallah yanılmazsın sayın akın


 1. göreceğiz ne olup bıttığını ama dayanaklarını da söyleseydın sayın yazar..

 1. Her iki kararda siyasi
  Bende Abdurrahman kardeşimle aynı duyguları paylaşıyorum.Bunu derken sakın darbe yanlısı olarak değerlendirmeyin.Bakın A.K.P ye kapatma davası açıldıktan sonraki birkaç gelişmeyi beraber değerlendirelim.R.Tayyıp ERDOĞAN 5 yıldır iktidar dimi ama nedense ilk defa bu sene 20 Temmuz kıbrıs kutlamalarına katıldı acaba neden?.İkincisi ilk defa Irak a gitti ve açıklamalarına bir dikkat edin kimlere teşekkür etti.Teşekkürlerini ederken kimleri tanımış oldu?.Üçüncüsü Ermenistanla görüşmeler sıklaştırıldı ve Ermenilerin hiç sevmediği hangi burokrat diyet verildi?.Ne dersiniz bunlar kapatma davasından sonra bir tesadüf mü.6 ya 5 kılpayı dimi mücize ha ne dersiniz.Yukardaki üç sorunun cevabını bulamayanlara hatırlatsınlar yazarım.Birde bu ergenekon meşhur 28 şubat komutanına niye uzanmadı dersiniz.Yine tekrarlıyorum herkesten fazla darbe karşıtıyım çünkü en büyük zararı siyası hareketime vermiştir.Yazıma yorum yapacaklardan ricam lütfen isim soyisim yazsınlar.


 1. BU DAVA DAHA ÇOK SU KALDIRIR,AMA OLAN HALKA OLUYOR.


 1. durmak yok yola devam kıskananlar çatlasın


 1. tam onıkıden ısabet kaydettınız,ama merak edıyorum hangı gerekçelkerınız var dıye bır okuyucunuz olarak doğrusu merak etmekteyım,sıyası bır analızmı sızınkısı yoksa,bir zar atayım hesabımı!


 1. bugün gelinen noktada eğer ergenekonla kapatma davasını bir tutma yanlışı içine gırmışsenız sız bır açmazın içindesınız demektır.ak la karayı karıştırmışsınız ama kapatma konusundakı değerlendırmenız alkışlanmalısdır.

 1. vatandaş
  sayın yazarı tebrik etmek gerekir. çok karralı yazmış. Herşey Türk milleti ve Türk devleri için

 1. türkiye kazandı
  Allah Tayyıp beyı bu milletın başından ayırmasın,yapacak çok şeyi var bu ülke için,gece gündüz koştururyor,kapansaydı çok buyük bır haksızlık olurdu.


 1. artık yenı şeyler söylemenın zamanı geldı dıye düşünüyorum,türkiye böyle bır ülke her gün gündem değişıyor yaş toplantıları sonucu başka bır gündemle karşı karşıya kalacağiz ama millette bıktı bu alavera daleveradan.

 1. 12
  ewet sayın yazar 12 den vurdunuz...sızın dusuncelerınıze katılıyorm.sn r.saklı nın ışaretlerınıde dıkkatle gozlemek lazım.Yorum Yaz