Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Hani bize böyle bir destek !

08-02-2018
1086 kez görüntülendi

Geçtiğimiz hafta oynanan B.B. Erzurumspor – Çaykur Rizespor maçında taraftarın çirkin ve kötü tezahürat yaptığı bahanesiyle kulübe toplamda 12 bin 500 TL ceza kesilirken, Erzurum deplasmanında C-10 tribününden bilet alan Rizespor taraftarına ise MKE Ankaragücü deplasmanına giriş yasağı getirildi.

Bu kararların açıklanması ardından şahsım adına Çaykur Rizespor’a karşı ayak oyunlarının başladığını ifade etmek isterim. Ortada olay niteliğinde hiç bir şeyin olmadığı bu müsabakada taraftarımıza ve kulübümüze verilen bu cezaları hangi düşünceyle verdiklerini de çoğu kişinin düşündüğü gibi bende düşünüyorum.

Diğer bir konuya da değinmek istiyorum… Son zamanlarda rakiplerimiz olan bazı kulüplerin yaptıkları açıklamalar genel olarak Çaykur Rizespor takımının korunduğu yönünde. Çaykur Rizespor'un Süper Lig yolunda ilerleyişini hazmedemeyen takımlarla spor yorumcularının Yeşil Mavilileri hedef göstererek, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı gündeme alıyorlar. Çaykur Rizespor takımı korunan bir takım olsaydı bu sene de Süper Lig takımları arasında yer alırdı. Süper Lig yolunda direk rakibimiz, Ankara ekibi MKE Ankaragücü olmasına rağmen üst üste iki hafta Çaykur Rizespor maçlarına Ankara bölgesinden hakem verilmesine kimse değinmiyor.

Çaykur Rizespor üzerinden algı oluşturmak isteyen takımların bölge belediyelerinin ve milletvekillerinin destekleri açıkça basına yansımışken, Çaykur Rizespor’a bakanımızın hangi desteği söz konusu olmuş ?   Söz konusu Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ve TFF içerisindeki diğer Rizeli hemşerilerimiz tarafından torpilli olsaydık zaten ne transfer yapmaya kalkardık, ne de aleyhimizde bu kadar fazla kararla karşılaşırdık.

Erzurumspor maçında çizgiyi geçmeyen topun gol verilmesi, Vedat Muric'e yapılan harekete penaltı çalınmamasına rağmen hala daha Çaykur Rizespor korunuyor diyenlerin bir daha düşünmesini isterim.

Herkes devletin yüksek mercilerindeki Rizeli insanları öne atarak Çaykur Rizespor üzerinden bir şeyleri örtmeye çalışıyor ama futbolcularımız sahada, taraftarımız da tribünde bu konuşmalara en güzel cevabı vermeye devam edecektir.

Kalın sağlıcakla…

Son olarak da bu linklere bir göz atın derim:

-         https://goo.gl/NSrWTU

-         https://goo.gl/nyzdoM

-         https://goo.gl/5RGBLw

Yorumlar

  1. Tebrikler
    Güzel bir yazı olmuş kalemine sağlık kardeşimYorum YazYazarın Son Yazıları