Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Ey Millet Uyan!

28-08-2012
2634 kez görüntülendi

Son yıllarda ülkemizde en çok konuştuğumuz konu terör ve bu teröre sebep olan “vatan hainleridir!”

Bana göre bu konu o kadar sulandırılmış ve içinden çıkılmaz hal almıştır.Terörü yapanlar,terörü teşvik edenler ve teröre arka çıkanlar,gözümüzün önünde aynı ortamlarda arzı endam edebilmekteler!

Milletimizin birliğine kast eden teröristlerle onlara yardım ve yataklık eden “sahtekardemokratların!”,milletimizi atlatma oyunlarına karşı daha hassas olmak ve bu ihanete ortak olanların niyetini anlayıp ona göre tavır almanın zamanı gelmişte geçiyor bile….

Geldiğimiz noktada şunu rahatlıkla ama üzülerek ifade edebiliriz artık.O da şudur ;ülkemizi son on yılda idare eden siyası iktidar,”demokratik açılım” adı altında ki çıkışından sonra,teröre fikri ve siyasi destek sağlayanların ekmeğine yağ sürmek suretiyle bu malum vatan hainlerinin pervasızca meydan yerinde at koşturmalarına da zemin hazırlamıştır!...

Bu noktaya durup dururken gelmedik elbette…

Ben onlarca yazımda “bugün yaşadıklarımızı” çok önceden görerek uyarı görevimi yapma gayreti içinde oldum bu ülkeyi seven birisi olarak!...

“Ey millet uyan” çığlığı, uyuşturulmuş ve şartlandırılmış beyinlere maalesef ulaşmamış ve tabiri caizse de bıyık altından gülünmüştür!

Çılgın bir tüketim refakatinde hayat süren siyasetçilerimize ayak uydurma gayreti içinde olan insanımız,bu olup bitenler karşısında tavır alacağı yerde kendilerini akıntıya kaptırmış bir vurdumduymazlığın içinde olmuştur…

Biz bu olumsuz gidişi resmederken “milliyetçi refleks” diyerek küçümseme gafletinde bulunanlar,aslında “şartlanmış-şartlandırılmış” beyinleriyle bir robottan farksız olduklarından bihaberdirler!...

Bu azız vatanın evlatlarını,ülkesine bağlayarak değer üretmeyen,buna karşın var olan değerlerle alay edenler,milletin şuuruna fitne sokmak suretiyle sapla samanı birbirine karıştırmada mahir davranmışlardır!..

Dağdaki teröristle milletvekili titrine sahip olanların kucaklaşmasına feveran eden siyasi iktidar ve ona oy verenler “biz nerde hata ettik” diye artık kendilerini sorgulama noktasına olmalıdırlar!..

Teröre ve onun uzantılarını sahip oldukları gazete ve tv ekranlarında ağırlayan ve insanımızın beynini uyuşturarak bu olup bitenlere karşı direncini berhava eden medya kuruluşları da kendisini sorgulama noktasında siyasi iktidardan geri durmamalıdır!...

Şartlandırılmış bir toplumda,fitne tohumları ekmek çok kolaydır ve bu fitneden beslenmek isteyenin de işi çok kolaydır!..

Maalesef siyasi iktidar,medya ve şartlanmış toplumun büyük çoğunluğunu görünce terörün bitmesi noktasında ki iyi niyetli düşüncelere sarılmakta imkansız hale gelmektedir…

Bundan yaklaşık olarak dört yıl kadar önce ki bir yazımda şu ifadelere yer vermiştim;”…Bu fetret devrinin kolay kolay bitmesini de düşünmüyorum doğrusunu isterseniz,   zira etrafındaki olup bitenlerden ders çıkaracak, teşhis ve tedaviyi uygulayacak olanların bana bugüne kadar hiçbir ümit ışığı verdiklerini söyleyemem doğrusu… Umarım yanılırım ve temenni ederim ki, yangın tüm ülkeye yayılmadan akıl ve feraset üstün gelerek en kısa zamanda “fetret devrinden” çıkabiliriz…”

Maalesef yanılmak isterdim ama gerçek apaçık ortada! Ülkemiz bugün yangın yerine dönmüştür,her gün şehit haberleri milletimizi derin üzüntü ve ümitsizliğe sevk etmektedir.Sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemiz terörün kıskacında değil artık...Büyük şehirlerimizde yaşayan halkımızda büyük bir tedirginlik içindedir….

Sonuç olarak şunu ifade edebilirim;sahip olduğumuz onca değerimiz,uydurulan ve dayatılan“açılım safsatasına” kurban edildiğinden bu yana, bu milletin hakiki evlatları ümitsizlik girdabında debelenip durmakta ve bu durumu içlerine sindirememektedir!...

Allah, milletimizi birlik ve beraberlikten ayırmasın ve bu son olaylar milletimizin uyanmasına vesile olur diye dua ediyorum…

Görüşmek üzere,Allah’a emanet olunuz….

 

Yorumlar

 1. HÜZÜN
  Sayın Akın
  Yazını okudum. Katkı olması için düşüncelerimi belirtiyorum.

  Her dönenem şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleri ile tevhid eden iktidarlar çıkabilir.

  Osmanlının çöküşünde bariz şekilde bu coğrafyadaki yöneticiler Sultan Abdülhamit Hanı tahtan indirerek düşmanların oyununa gelmişlerdir.

  Belkide niyatleri iyi idi. MALESEF SONUÇ ORTADA. İTTİHAT VE TERRAKİ, OSMANLIDAN TURKİYE CUMHURİYETİ ULUS DEVLETİNİ OLUŞTURDU.

  WİLLSON PRENSİPLERİ boşalan osmanlı coğrafyasında ULUS devlet yapısını öneriyordu.

  Osmanlıdan TÜRK TOPLUMU oluşturmak, oluşmuş olan HAMURA, UN demek gibi birşey.

  Ne KÜRDÜ ne ALEVİSİ ne RUMU ne ERMENİSİ biz bir hamuruz. EMPERYAL güçlerin Oyununu görelim. Hep Aynı senaryolar, oyuncular farklı.

  KURT meselesi ETNİK bir SORUN olarak karşımıza konuyor. Şu an içinde bulunduğumuz sorun TERÖR sorunudur.

  Şu soru MUTLAKA CEVAPLANMALIDIR.

  NEDEN 40 BİN KİŞİNİN KATİLİ ASTIRILMAMAK ÜZERE BİZE ANLAŞMA KARŞILIĞI VERİLMİŞTİR?

  MENDERESİ, POLATKANI,ZORLUYU, GEZMİŞİ,ÇAYANI, yaşını büyüterek 15 yaşındaki çocuğu ve nicelerini rejim elden gidıyor diyerek ihtilal yaparak asabilen GÜÇ, NEDEN 40 bin KİŞİNİN KATİLİ dediği yakalanmış bir kişiyi asmak için veya hatası olan hükümeti görevden uzaklaştırmak için bir ihtilal yapmamıştır?

  Biz neden 40 bin kişinin katilini astırmayan gücü KONUŞMUYORUZ.

  ASTIRMAYAN GÜÇ NEDİR? KİMDİR?

  Terörist denilen kandırılmış hainleri KANDIRAN EMPERYAL GÜÇLERE GÜCÜMÜZ YETMEDİĞİ İÇİN Mİ TERÖRİSTLERLE UĞRAŞIP MİLLETİN KAYNAKLARINI TÜKETİYORUZ.

  MALESEF ÇÖZÜM İÇİN YANLIŞ TEŞHİSLER KOYUYORUZ.

  ÇÖZÜM HEDEFİ SAPMIŞ, SAPTIRILMIŞTIR.

  ENDİŞEM, ŞU ANKİ HÜKÜMETİN İTTİHAT VE TERRAKİ PARTİSİNİN ROLÜNDE olmasıdır.

  İnşallah Değildir.

  Selam ile..

  Mustafa SOZER
  mustafa@sozer.net

 1. tercüman oldunuz
  Hislerimize tercüman oldunuz gene..aynı acıyı ve aynı sıkıntıyı yaşıyoruz ve biranönce bitsin diye dualarımız..kaleminize yüreğinize sağlık Abdurrahman bey..

 1. çok doğru
  doğru bir tespit hocam teşekkürler..Yorum Yaz