Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Artık yeter; gereğini bu defa yapın!

02-11-2015
4164 kez görüntülendi

2009 Genel Seçimlerinden önce “Gitmediğin yer senin değildir” başlıklı yazıma aşağıda ki cümlelerle başlamıştım…

“Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı her gittiği Doğu ve Güney Doğu Anadolu kentlerinde vatandaşa soruyor, “CHP ve MHP buralara geldiler mi? bunlar Türkiye’nin iktidarına talip değiller mi? Ne Diyarbakır, ne Muş, ne Batman ne de her hangi bir Doğu kentimizde Başbakanın isimlerini zikrettiği muhalefet partilerinin esamisi bile okunmuyor!...”

Bahsi geçen yazımı şöyle bitirmiştim; “Sonuç olarak MHP ve onun temsilcileri yerel seçimlerde iktidara alternatif olmak istiyorlarsa bütün Anadolu’da var olmak zorundadır yoksa bu seçimlerde de korkarım Türkiye’nin partisi olmaktan çok uzaklaşacaktır!…”

Önce bir hakkı teslim edelim; kim ne derse desin ne eleştiri yaparsa yapsın bu seçimin galibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partisidir. Ben şahsen Ak partinin % 38-40 aralığın da bir oy alacağını en yakın dostlarımla sohbet ederken söylemiştim onun için bu oran benim açımdan büyük sürpriz olmuştur!

07 Hazirandan 01 Kasım seçimleri arasında geçen süre yaklaşık beş ay, bu beş ay içerisin de Ak Parti beş milyon oy artışı sağlamış!

Ya diğer partiler? Oy artışını bir kenara bırakın, mevcut oylarını bile koruyamamış! Sadece CHP, % 1’e yakın bir oy artışı sağlamış. Diğer küçük partiler siyaset sahnesinden tamamen silinmiş…

Asıl söylemek istediklerim aslında bunlar değil!

Bir siyası parti; üyeleriyle, sevenleriyle, birebir siyaset yapanlarıyla vardır. Bu oluşumun elbette en büyük itici kuvveti Genel Başkanlık koltuğunda oturan kimsedir! Sözü nereye getireceğimi anlamışsınızdır…

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, dürüst, erdem sahibi, memleketini seven siyasi bir kişilik bundan kimsenin şüphesi yok…

Fakat siyasi performansı bu özelliklerinin çok gerisin de. Bugüne kadar girdiği hiçbir seçimde iktidar alternatifi olamamış fakat her seçim sonrası suçu başkalarının üzerine atarak koltukta ki ömrünü uzatabilmiştir!

Benim bir iddiam var bu konuda sizlerle de paylaşmak isterim. Bugün MHP camiası içerisinde yetişmiş her hangi bir kişiyi partinin başına getirseler Devlet Bahçeli’den daha başarısız olmayacaktır!

MHP Genel Başkanı, Balgat’ta oturarak iktidara gelinemeyeceğini bir türlü anlayamamıştır bugüne kadar! Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini geçtim, Karadeniz Bölgesi, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Marmara Bölgeleri dahi Sayın Genel Başkanın gitmediği yerler oldu bu seçimde!

Kendisine biat etmiş dar bir kadroyla partiyi yöneten Sayın Devlet Bahçeli bu son seçimin mağlup lideridir! Ve yirmi yıla yakın işgal ettiği MHP Genel Başkanlığı koltuğunu artık bırakmalıdır!

MHP ve onun Genel Başkanının işi gerçekte çok zordu bunu kabul ediyorum! Bugün bu ülkede yaşayan Türk’e; tarihinin, kültürünün, dilinin, kısaca medeniyetinin ne kadar büyük olduğunu inandırması gerekir öncelikle… Ama bunu bir türlü başaramadığını her seçim sonrası yeniden müşahede ediyoruz!

Bugün etrafımızda olup biten bin bir derdin(felaketin) mahiyetini anlamayan ve anlamak istemeyen insanların sesi bu ülkede daha fazla yankı buluyorsa bunun en büyük nedenlerinden biri Sayın Devlet Bahçeli Beyin “ben yaptım oldu”, “ben ne dersem doğrudur” mantığına yenilmiş olmasındandır!

Üzülerek söylemek istiyorum ki; Sayın Cumhurbaşkanını diktatörlükle itham eden Sayın Devlet Bahçeli kendi siyasi duruşunu neye benzetiyor acaba?!

Dün geceden beri MHP İl Başkanları, Ocak Başkanları seçim sonuçlarını hakkıyla değerlendirme yerine liderlerine “sadakat yeminleri” etmeye başladıklarını görünce, yarınların MHP için daha kötü olacağını düşünmeye başladım! Ve bu durum beni gerçekten üzüyor ve kaygılandırıyor MHP’nin geleceğine dair…

Bu duruma hiçbir Milliyetçi/Ülkücünün rıza göstermemesi gerektiğine inanıyorum! Kimse kendisinin vaz geçilmez olduğu vehmine kapılmamalı artık!

Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş insanlar bilmelidirler ki; mesuliyetlerini anlamaları, uyanmalarıdır da aynı zamanda!

Görüşmek üzere, Allah’a emanet olun…

 

Yorumlar

 1. Neme lazımcılık.!
  MHP'yi nemelazımcılık bu hale getirdi. Sevgili yazarımız kaç yazınızda sayisini bilmiyorum yaptığım yorumlarıma deli saçması tarzında azarlayışınızı Bügün gibi hatırlıyorum... Milliyetçi olmakla,milli olma arasında ki seçimi ,lider sultası MHP'yi bu hale getirdi. Yapıcı tüm eleştirilerimizi ferasetinizi kaybetmişsınız bozmasıyla terslenen biz kara gün dostlarınızın sesine artık biraz kulak verin. Yazdığın bu yazin senin davana sadakatını gösteriyor,dert sahibi bir insan olarak tavsiyelerde bulunuyorsun da kime. Saraya yürümek isteyenlerdir MHP'yi bu hale getirenler. Uçağa binemeyenler,ülkenin 780 bin km karesinin hangi karesine gidebilir ki.. Yinede senin bu haklı ısyanını duyarlar mi bilemem.. Sen sesini duyuraçağın yere gelme zamanın gelmedi mi..

 1. Şimdi oldu
  Ayağınız yere basmış. Artık daha derin ve gerçekleri anlatan yazılar bekliyoruz sizden. Bahçeli dün de aynı değilmiydi?

 1. yeter artık
  Hala beni Ülkücü irade gönderir diyor Bahçeli. Millet sizi yönderdi haberiniz yok.Siyaset bu kadar pişkinliği kaldırmaz.Yeter artık milletin önünü açın.

 1. iğne-çuvaldız misali
  "iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır" derken atalarımız sanırım bugünleri öngörerek bu sözü söylemiş. çünkü günümüzde karşımızda ki kişilere karşı eleştirmede-çamura bulamada sınır tanımazken, kendimize gelince sütten çıkmış ak kaşıkmışız misali eleştirilerimizin kendimizde de olduğunu hiç hesap edemeyiz belki de düşünmeyiz Osman bey. yazarımızı burada tebrik etmek lazım bu noktada. çünkü gönül bağıyla bağlı olduğu bir partinin de kişilerin de kusurlarını söyleme yetisine sahip. ancak bu durum diğer kişiler için geçerli değil maalesef. işte burada öz eleştiri yapabilme kabiliyeti devreye girmeli sanırım.

 1. bir musibet bin nasihattan iyidir
  sayın Abdurrahman bey, yazılarınızı bir yılı aşkın süredir takip ediyorum, yüreğinize kaleminize sağlık. çok yerinde ve değerli tespitlerde bulunuyorsunuz. bu seçim sonucuna MHP açısından birde şöyle bakalım... diyelim ki MHP oylarını %17-18 lere çıkardı ne olacaktı?? genel başkan ve camia bunu bir başarı olarak görecekti ve kervan yoluna devam edecekti aynı siyasi aktörlerle.bizim adımıza bir hayra vesile olur inşallah. lakin osman bey ve onun gibilere çok şaşırıyorum... ne demek sesini duyuracağın yere gelme zamanı??? neresi bu yer??? Milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen bir parti kurucusunun çatısının altı mı? yoksa Barzaniyi türkiye seninle gurur duyuyor diye alkışlatanların yanı mı?? yada kışladan bayrak indirilmesine göz yumduran veya türkiyeyi yetmişiki buçuk fırka ya bölenlerin yanı mı...daha yazmaya devam etmeme gerek yok sanırım azıcık hafızalarını yoklayanlar benden daha çok hatırlarlar olayları. şimdi küskün ülkücüler?in bu yaşananlar zoruna gitmiyor, aksine bunu yapanların çatısının altında bulunuyor, bunu diyenlerin yanında yer alıp yüzleri kızarmadan ülkücüleri-lideri eleştirmeleri garibime gidiyor anlamıyorum. bizi eleştirene kadar azıcık kendilerine baksınlar. Mhp yi bu hale getirenler asıl engeller karşısında bırakıp kaçan başka yönlere yönelenlerdir... bizim senin gibi davasını bilen insanlara ihtiyacımız var. esen rüzgara göre yön değiştirenlerden olma... saygılar.Yorum Yaz