Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Yılmaz'dan Başbakana Mesaj Var

29-09-2007 20:57:51
1264 kez görüntülendi

Yılmaz'dan Başbakana Mesaj Var

Rize Üniversitesi büyük çabalar harcayan ve 22 Temmuz genel seçimlerinde Rize'den bağımsız milletvekili seçilen eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Rize Üniversitesi (RÜ) ziyaretinde, bir muhabirin 'AK Parti'nin hazırlıklarını sürdürdüğü anayasa taslağı çalışmaları sırasında YÖK'ün görüş bildirmesinin nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın "İşlerine baksınlar" şeklindeki sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?' soruna şöyle cevap verdi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın YÖK'ün görüşlerinden rahatsız değil, memnun olması gerektiğini söyledi.

Yorumlar


 1. yok olan bir yok var ulkemizde kafalarında özgürlükler noktasında yok satan bir yok hem bir yokki ,ş,nden başka herşeyi yapan bir yok allah için birde işlerini yapsalar okumuşpğlu bekliyemiyordu mesut beyin gelmesini plaketi taktım etti onun rektor olmasının zemini olan yani universiteyi rizede olduran başbakan ve meclis başkanıda geldi rizeye hiç çaba içinde olmadı .işte o yuzde beşlik azınlık ilişkisi bunlar.yani menfaat ilişkisi


 1. Allahalla... sanamı kalıyo başnakanın ne yapması gerektiği, tabii yök ün görüşleri hoşuna gidiyor nede olsa senin kafadan onlarda!!

 1. tayipp
  Sayın Başbakan,

  Birbirinden başarılı iki oğul babasısınız. Oğlunuz Burak alnının teriyle genç yaşta gemi aldı. Diğer oğlunuz Bilal, Dünya Bankası’ndaki başarılarıyla stratejik ortağınız Amerikan başkanı Bush'un bile iltifatlarına mazhar oldu. İkisi de pırlanta gibi, Allah bağışlasın.

  Demem o ki, bir evlat nasıl yetişir, bir baba evladına baktığında nasıl içi titrer, nasıl burnunun direği sızlayarak sever biliyorsunuz...

  Ama oğlu ertesi gün askerlik kurası çekecek bir baba o geceyi nasıl geçirir, Güneydoğu'yu çeken oğlunu otobüse nasıl bindirir, 15 ay boyunca geceyi gündüze nasıl ekler, saat başı haberlerini nasıl içi içini yiyerek seyreder, telefonda konuştuğunda 'Operasyona gidiyoruz, hakkını helal et baba' diyen oğluna ne cevap verir, bilmiyorsunuz.

  Çünkü dediğim gibi oğullarınızdan biri armatör oldu. Güneydoğu'da deniz yok, Atatürk Barajı da oğlunuzun gemisi için pek küçük kalır, yakışık almaz. Yani Burak güvende. Allah bağışlasın.

  E diğer oğlunuz Bilal de dediğim gibi Dünya bankası'ndaydı. Şimdi ise Dünya Bankası her nedense sözleşmesini yenilemediği için The Brooking Institution'da. İşi düşünce üretmek olan bu kuruluş da geçenlerde Diyarbakır'ın belediye başkanı Sayın !!!! Osman Baydemir'i ağırlamıştı, hatırlatırım. Yani sözün kısası Bilal de Washington'da, güvende. Allah bağışlasın.

  O yüzden de 'Artık şehit cenazeleri görmek istemiyoruz' diyen bir vatandaşa gönül rahatlığıyla 'Askerlik yan gelip yatma yeri değildir, canım kardeşim' diyebiliyorsunuz.

  Ben de artık şehit cenazeleri görmek istemeyenlerdenim, bu yüzden ben de sizin 'Canım kardeşim' diye hitap edebildiklerinizdenim. Can kardeşliğin verdiği samimiyet hissiyle, olanca içtenliğimle merak ediyorum.

  Sayın Başbakan, 5 ayda verilen 50 şehidin ardından, “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir” dediğiniz için; şehitlere “kelle” dediğiniz için hiç mi utanmıyorsunuz?

  Bırakın politikaya devam etmeyi, meydanlarda büyük büyük laflar etmeyi; hala nasıl sokağa çıkabiliyorsunuz?

  Artık neredeyse her gün kalkan cenazelerde o kadar kişi tek bir ağızdan sizi ve bakanlarınızı yuhalarken ne hissediyorsunuz? Yani mesela, “Yan gelip değil, can verip yattılar” diye bağırırken binlerce kişi, 'Yer yarılsa da içine girsem' diyebiliyor musunuz?

  Orada, şehitlerin cenazesinde, Ajan Smith gözlüklerinizle gizlerken yüzünüzü, neye daha çok üzülüyorsunuz? Şehitlere mi, düştüğünüz hale mi?

  İktidarınızın ilk günlerinde terör sıfırken dört buçuk yılın sonunda gelinen durum nedeniyle hiç mi suçluluk duymuyorsunuz?

  Şimdi sürekli 'şehitlik üzerinden siyaset yapmayın' diyorsunuz ya meydanlarda. Peki, o zaman tam seçim arifesinde niye şehit aileleri ile gazilere TOKİ aracılığıyla kurasız ucuz konut veriyorsunuz? Bu durumda asıl siz şehitler üzerinden siyaset yapmış olmuyor musunuz?

  Sayın Başbakan, bir baba olarak soruyorum size. Aynaya baktığınızda ne görüyorsunuz? Akşam yastığa başınızı koyduğunuzda uyuyabiliyor musunuz? Kelle deyip geçtiklerinizin ahından korkmuyor musunuz? O mağrur, çocuk bakışlı erler, onların babasız evlatları, anaların ağıtları, babaların 'Vatan Sağ olsun' derken titreyen dudakları hiç mi rüyanıza girmiyor?

  Bir 'canım kardeşiniz' olarak olanca samimiyetimle soruyorum. Bu kadar sevilmemek nasıl bir duygu Sayın Başbakan?

  Ha, bu arada. Bir oğlunuz, Bilal, hani stratejik ortağınız Bush'un iltifatlarına mazhar olan, askere gitmedi. Diğeri, Burak, hani alnının teriyle gemi alan ise çürük raporu almış. Askerlik yapmayacakmış.

  Ne diyeyim. Bilal de, Burak da pırlanta gibi çocuklar. Allah bağışlasın.'

  ***TÜRK KANI TAŞIYAN HERKES LÜTFEN BU MAİLİ HERKESE ULAŞTIRSIN.Yorum Yaz