Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

WhatsApp'ta Gizlilik Açığı Bulundu

02-02-2015 16:44:21
1398 kez görüntülendi

WhatsApp'ta Gizlilik Açığı Bulundu

WhatsApp Web yakın zamanda başlatılan yeni bir hizmet. Kullanıcıların popüler mesajlaşma uygulamasıyla mobil ve masaüstü cihazlarda senkronizeyi sağlıyor. Yeni web hizmeti gayet güzel, aylık 700 milyondanfazla olan kullanıcılar için bir yandan rahatlık sağlıyor. Fakat web hizmeti gizlilikle alakalı açığa sahip.
 
Teknokulis'te yer alan habere göre, 17 yaşındaki güvenlik blogcusu olan Indrajeet Bhuyan, web servisiyle ilgili sorunları anlatan bir rapor yayınladı. Belirtilenlere göre gizlilik ayarları mobil uygulamada iyi çalışmasına rağmen web tarafında sorun var. Bhuyan, mobil uygulamada gözükmesine izin verilmeyen görsellerin web tarafında görüntülenmesinin mümkün olduğunu belirtti. Kısaca böyle bir durumda görselin aslında alıcı tarafından bulanık gözükmesi lazım. Fakat web hizmetinde ise bulanıklık olmuyor ve görsel rahat gözüküyor. Bu durum iki uygulama arasında (Mobil ve web yani) düzgün senkronizasyonun olmadığını gösteriyor.
 
Bhuyan'ın raporunda vurgulanan diğer nokta ise profil fotoğrafıyla alakalı. Profil resmi kısıtlı olanlar bile web üstünde gözüküyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz