Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Vicdan yastığına başını rahat koyabilenlere...

07-05-2018 12:53:52
866 kez görüntülendi

Vicdan yastığına başını rahat koyabilenlere...

Hani merak etmiyorda değilim; benim sevgili ülkemde son yıllarda, göremediğim, farkına varamadığım güzel ve yolunda giden şeylerde var mıdır?

Lütfen okuma zahmetine katlandığınız uzunca satırların sonuna gelmeden siyasi yaftayı boynuma asmayınız. Zira meramımız; ne siyaset yapmaktır, nede birilerine siyasi malzeme vermek, sadece bir nebze olsun sorgulayabilen vicdanlara seslenmek...

Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümü yaklaşırken “CUMHUR”un ekserisinin hali nicedir ne yer, ne içer, geleceğe dair umutları kaygılarına teslim olmuş mudur? insanlık onuruna yakışan bir gelecek için hayal kurmaya takati kalmış mıdır? Azıcıkta olsa sizlerde merak etmiyor musunuz?

Mesela “CUMHUR”un sırtına basıp siyasi erk edinenlerin söylediği gibi milyonları ilgilendiren asgari ücret hakikaten bu denli bereketli midir? Zira malum zatların bir akşam yemeğine ödedikleri para ile hanelerin geçimi sağlanabilir, hatta tasarrufta yapılabilir mi? Öyle ya elmastan zümrütten alınmayan vergiler asgari ücretliden kesiliyor ise bu bereket sizcede çok manidar değil midir?

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN !

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz