Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

VEKİL'den spor spikerine hakaret

20-12-2007 21:52:07
1160 kez görüntülendi

VEKİL'den spor spikerine hakaret

Kanal D Spor Müdürü İlker Yasin ile Ak Parti vekili karakolluk oldu. Sebebiyse, vekilin Yasin'e eşek demesi İstanbul’da önceki akşam Kanal D Spor Genel Müdürü İlker Yasin ile AK Parti İstanbul milletvekili Recep Koral arasında yaşanan trafik tartışması adliyeye taşındı.

Gaziosmanpaşa Polis Merkezi’nde ifade veren İlker Yasin, önceki akşam saat 20.30 sıralarında cipiyle TEM otoyolunda Halkalı istikametinden Ankara yönüne doğru 70-80 kilometre hızla en sağ şeritten giderken, sağındaki emniyet şeridinde beliren 34 RJD 17 plakalı Mercedes’in emniyet şeridinde park eden kamyona çarpmamak için direksiyonu sola, kendi otomobilinin üzerine doğru kırdığını söyledi.

Bunun üzerine kendisinin de fren yaptığını anlatan Yasin, arkadan gelen otomobilin kendisine sürtünerek geçtiğini anlattı.

Mercedes’i, uyarmak için önüne geçerek durdurduğunu belirten Yasin, şunları söyledi: "Araçtaki kişiye ’Sen ne yapıyorsun, burada sağ şeridi nasıl kullanıyorsun, beni hayati tehlikeye nasıl sokarsın’ dedim. Direksiyondaki kişi, şeridi kullanma hakkı olduğunu, ’önemli bir kişi’ olduğunu söyledi.

Tartışma sırasında Mercedes sürücüsü bana ’eş...k’ diye hakaret etti. Onun isteğiyle en yakın polis noktasına gittik. Polislere sürekli, ’önemli kişi’ olduğunu ve bekleyemeyeceğini söylüyordu. Kendisine ’Küfrü geri alın elinizi sıkacağım’ dedim. Ben sana küfür etmedim, dedi. Küfür etmediğine dair yemin de edemedi. Bunun üzerine trafik ekipleri ikimizi de karakola yönlendirdiler. O, polislerin itirazlarına rağmen karakola gitmedi. Maddi hasarda anlaştık. Ancak hakaret ettiği için kendisinden davacı ve şikáyetçi oldum.

İlker Yasin, tartıştığı kişinin AKP İstanbul milletvekili Recep Koral olduğunu polislerden öğrendiğini söyledi.

BENİM O ŞERİTTE GİTME HAKKIM VAR

Recep Koral ise iddiaları yalanlayarak, Karayolları Trafik Kanunu’nun 71. maddesinden doğan hakla korunan araç niteliğindeki otomobilinin emniyet şeridinden gitme hakkı olduğunu söyledi.

O saatte trafiğin yoğun olduğunu ve İlker Yasin’in otomobilinin 70-80 değil en çok 20 kilometreyle seyrettiğini belirten Koral, "Ben sola sağa kırmadım. Doğrudan emniyet şeridinde gidiyordum. O emniyet şeridinden sivil plakalı bir aracın gidişini hazmedemiş, olay tamamen bundan kaynaklanıyor. Sapaktaki kamyonet emniyet şeridininin dışındaki kesik çizgilerde duruyordu. Benimle alakası yok. Ben yolda ondan daha öndeydim" dedi.

Yasin’in otomobilini iki defa önüne kırarak, aynasına vurduğunu, durdurduğunu, kendisine neden emniyet şeridinde gittiği yönünde hesap sorduğunu anlatan Koral, "Kendisine tepe lambasını gösterdim. Kimliğimi kesinlikle belirtmedim, ben Türk vatandaşıyım dedim, vatandaş olarak konuştuğumu ve böyle bir hakkımın olduğunu ifade ettim" dedi.

Koral dün sabah savcılığa şikáyet dilekçesi verdiğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN YANAĞINI OKŞAMIŞTI

Eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve AK Parti İstanbul milletvekili Recep Koral, Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanağını okşaması ile gündeme gelmişti.

Kamuoyu, bu hareketi ayıplamış, Koral ise hareketini savunmuştu.

HÜRRİYET

Yorumlar

  1. yaaa
    yaa abicim bu wekillerde kendilerini çok büyük görüyor zaten bir yasa geliyor yakında yürürlüğe gircek ben millet wekilim benim dediğim olur yada ben trafikte kural hatası etmişsem millet wekiliyim bana ceza kesemezsiniz gibi bunlar artık tarih olacak bir millet wekilleri deil avukatlar hakimler herkez ben ilker yasin beyin yerinde olsam mahkemeye weririm onu walla mahkeme gerekeni eder da eşşek lafını birdaha almaz ağzınaYorum Yaz