Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Vali Çeber davete icabet etti

12-02-2020 16:14:15
3704 kez görüntülendi

Vali Çeber davete icabet etti

Vali Çeber, Çayeli ilçe Kaymakamlığının öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim tarafından yürütülen “Okumak Yaşamaktır Çayeli Okuyor” projesi kapsamında öğrencilerin yazmış oldukları şiirlerin derlendiği “Şairler Vadisi” adlı şiir kitabının imza gününde tanıştığı engelli öğrenci Hilal Yılancı’yı evinde ziyaret etti.

İmza Gününde kendi yazdığı şiiri okuyarak Vali Çeber’i evine davet eden Rize Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Hilal Yılancı'yı evlerinde ziyaret ederek her türlü engelin aşılabileceğini en büyük engelin sevgisizlik olduğunu söyleyen Vali Çeber, “İnsanın hayata pozitif bakmasının önünde hiçbir engelin olmadığını anlatan güzel şiirleriyle Kızımız Hilal’in hayata sımsıkı bağlı olduğunu şiirlerini okuyan herkes hissedecektir. Her konuda her zaman sana destek vermek ve hayatını kolaylaştırmak için ben ve devlet büyüklerimiz yanındayız. Engelli evlatlarımız bizim için kıymetli, sizlerin yaşamınızı güzelleştirmekten, işinizi kolaylaştırmaktan ve sizlerle temasta olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerin dertlerinizi dert ediniyoruz, yüreğimizde hissediyoruz. Sana ailenle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum” dedi.

Yılancı ailesi nazik ziyaretinden dolayı Vali Çeber’e teşekkür ederken, Hilal Yılancı ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek çizdiği karakalem resmi Vali Çeber’e takdim etti.

Ziyarette Vali Çeber’e Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin de eşlik ettiler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz