Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Vali Çeber Çayeli'nde açılışa katıldı

27-11-2019 12:09:29
1177 kez görüntülendi

Vali Çeber Çayeli'nde açılışa katıldı

Rize Valisi Kemal Çeber,  Yamantürk Ortaokulu Müzik Atölyesinin ve Tasarım Beceri Atölyesinin açılışını gerçekleştirdi.

Vali Kemal Çeber’e açılışta eşlik eden eşi Neslihan Ayan Çeber’e Yamantürk ortaokulu öğrencileri tarafından çiçek verildi. Vali Çeber, katıldığı açılış programında, kendisini karşılayan öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. 

Tasarım Beceri ve Müzik atölyesinin açılışına, Vali Çeber’in yanı sıra Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi ile çok sayıda kurum müdürü ve öğretmenler katıldı.

Özel eğitim öğrencilerinin rehabilitasyonunu hızlandırmak adına yürütülen “ Engelleri Müzikle Aşıyorum Projesi” kapsamında hayata geçirilen Müzik Atölyesinin açılışında konuşma yapan Vali Kemal Çeber, Çayeli İlçesinde gerçekleştirilen eğitim ve kültür projelerini yakından takip ettiğini belirterek bu projeleri destekleyen Çayeli İlçesi Kaymakamı Mehmet Öztürk’ü çabalarından dolayı tebrik etti. Konuşmasının devamında “Özel öğrencilerimizin hayatında fark yaratacağına inandığım bu anlamlı nitelikli proje ile öğrencilerimizin yüzünde oluşacak bir tebessüm bizlere sevinç kaynağı olacaktır. Projeye emek vererek hayata geçiren ilçe milli eğitim personelimize, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize teşekkür ederim.”dedi.

Açılışı gerçekleşen Müzik Atölyesinde özel eğitim öğrencileri tarafından sergilenen müzik dinletisine katılan Vali Çeber ve eşi Neslihan Ayan Çeber, özel eğitim öğrencileriyle yakından ilgilenerek seslendirdikleri şarkıları dinlediler.

Müzik Atölyesinin açılışının ardından Yamantürk Ortaokulu bünyesinde oluşturulan Tasarım Beceri Atölyelerinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta yaptığı konuşmada Vali Çeber, atölyelerin öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacağını ve kendilerini geliştirmeleri için onları cesaretlendirip bilinçlendireceğini vurgulayarak, “Atölyelerde yapılan çalışmalar 

Vali Kemal Çeber, Tasarım Beceri Atölyelerinin kurulmasında destek ve katkılarından dolayı Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi’ye plaket vererek teşekkür etti.

 Tasarım Beceri Atölyelerinde yürütülen çalışmalar hakkında verilen bilgilerin ardından Görsel Sanatlar Atölyesi ,Ahşap işleme, elektrik-elektronik, seramik ve yaşam becerileri atölyeleri gezildi.Vali Çeber, Görsel Sanatlar Atölyesinde ve üretim beceri atölyesinde öğrencilerle, gerçekleştirdikleri tasarımlar hakkında görüştü, öğrencilerin eserlerini inceledi ve öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum YazKapat