Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Üreticiler fiyat için neler dedi !

09-05-2008 16:35:50
1278 kez görüntülendi

Üreticiler fiyat için neler dedi !

Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker tarafından açıklanan 85 kuruşluk yaş çay alım fiyatı, Rize'deki üreticileri tatmin etmedi.

Bakan Eker tarafından bugün açıklanan 85 kuruşluk 2008 yılı yaş çay alım fiyatı, Rize'deki çay üreticisini tatmin etmedi. Çay üreticileri açıklanan fiyatı az bulduklarını belirterek 1 kilogram yaş çayın fiyatının en az 1 YTL olması gerektiğini dile getirdi. Çayın çok zahmetli bir ürün olduğunu vurgulayan üreticiler, "Çay çok zorluklarla yetiştiriliyor. Toplanması öyle, satılması öyle. Ürünün karşılığı bu değildi. Yaş çay alım fiyat en az 1 YTL olmalıydı" dedi.

Fiyatı az bulan üreticilerin aksine bazı üreticiler de 85 yeni kuruşluk fiyatın iyi olduğunu belirterek "Allah bereket versin, buna şükür" diye konuştu.

Yorumlar

  1. RİZEDEKİ ÇAY ÜRETİCİSİ HAKKINİ ALDİ DİMİ?
    Bu fiyat çay üreticisini dibe gömmuştur yinede fiyati beğendilerya bu halka layıktir bu halkdeğilmiki birzamanlar özal rizede binalar yukseldi dıyıpte alkışlayanlar değılmi bu halktan hiç.... olmaz diyorum vatana millete hayırli olsun de kendi duşen ağlamaz

  1. OLUR OYLE İŞLER
    YA KARDEŞİM BU FİYATA LAİKSİNİZ SİZ.NEDENMİ BU ADAMLARI SİZ SECTİNİZ DEMEKKİ FİYATA RAZISINIZ BOŞUNA AĞLANIP SIZLANMAYA GEREK YOK.BOYLE SACA BÖYLE TRAŞ.ZAFER İSLAMINDIRYorum YazKapat