Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Şener Eleştrilere Başladı

03-08-2007 15:22:49
1218 kez görüntülendi

Şener Eleştrilere Başladı

'Cari açık önemli bir sorun' 03 / 08 / 2007 14:13

Şener, AKP-medya ilişkileri üzerine ve ekonominin durumuyla ilgili eleştirel sözler söyledi.

Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi ve Ankara Temsilcisi Metin Özkan’ı makamında kabul eden Şener, Türk medyasının durumunu tehlikeli bulduğunu belirterek şunları söyledi:

İktidar için de zararlı

“Seçimin en yoğun yaşandığı dönemde bile manşetlerde ilginç başlıklar atıldı. Dünyanın hiç bir yerinde böyle medya desteği sağlanmamıştır. Bu nasıl bir destek? Hiçbir dönemde medya iktidar partisini bu kadar desteklememiştir. Bu, hem iktidar için, hem de Türkiye için zararlıdır.”

Cari açık büyük tehlike

Ekonomide iyi tablolar bulunmasına rağmen, cari açık tehlikesinin ülke için büyük tehdit olduğunu söyleyen Şener,ihracatın artmasına rağmen ithalatın da arttığını ve ithalat ile ihracat arasındaki makasın da açıldığını belirtti.

Haber 1

Yorumlar


  1. şener bu hükümetin içinde ekonomiden sorumlu bakan değilmiydi ki şimdi ortaya çıkıp bunları söylüyor. akp tamamen yandaşlarına rant kapısı açan bir parti oluverdi, başkaları bugüne kadar yediler sıra bizde mantığıyla her taraftan pay almaya kalkışıyorlar, şenerde rantı kesildiği için şimdi konuşmaya başladı, yıllardır hem rte'ye hemde erbakana kulluk etti,hiç konuşmasın..Yorum Yaz