Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Rize'ye tam donanımlı iki yeni ambulans

02-04-2018 17:17:19
1421 kez görüntülendi

Rize'ye tam donanımlı iki yeni ambulans

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 istasyonlarında kullanılmak üzere gönderilen 4x4 iki adet tam donanımlı ambulanslar 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliğine teslim edildi.

Sağlık Bakanlığından Rize'ye gönderilen ambulanslar Kalkandere ve İyidere 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları tarafından kullanılacak.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize gönderilen yeni 4x4 nitelikteki ambulanslarımız ilimize gelerek İl Ambulans Servisi Başhekimliğine teslim edildi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarımızın fiziki imkânları güçlendirildiği gibi donanım ve tıbbi yönden de desteklerimiz devam etmektedir. Yeni gelen son teknoloji imkânlarla donatılmış ambulanslarımız 112 filomuza güç katmıştır. Ambulanslarımız kesintisiz halkımıza hizmet vermektedir. Bu vesile ile ambulanslarımızı ilimize kavuşturan başta Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan'a teşekkür ediyoruz ve yeni ambulanslarımızın halkımıza hayırlı olmasını istiyorum." diye konuştu.

rizede-tam-donanimli-iki-yeni-ambulans-hizmete-basladi-(2).jpgrizede-tam-donanimli-iki-yeni-ambulans-hizmete-basladi-(3).jpgrizede-tam-donanimli-iki-yeni-ambulans-hizmete-basladi-(4).jpgrizede-tam-donanimli-iki-yeni-ambulans-hizmete-basladi-(5).jpg

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz