Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Rize'ye dev proje !

14-06-2018 17:36:18
7026 kez görüntülendi

Rize'ye dev proje !

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Rize İl Sağlık Müdürlüğüne ziyarette bulunarak Rize Şehir Hastanesi için İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ile görüştü.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize ziyareti kapsamında memleketine gelen Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Rize Şehir Hastanesi için İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ve İl Müdürlüğü Başkanlarıyla görüştü.

Müsteşar Dr.Şuayip Birinci, ziyarette yaptığı açıklamada, Rize Şehir Hastanesi projesinin muhteşem bir proje olacağını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Rize Şehir Hastanesi müjdesini duymanın keyfi ile bir iftarımızı da memleketimizde açmak nasip oldu. Bu vesile ile de Rize Sağlık Müdürlüğümüzü ziyaret etmek imkânı bulduk” diye konuştu.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ise, Müsteşar Dr.Şuayip Birinci’nin ziyaretlerinden dolayı duydukları mutluluğu belirterek, Rize Şehir Hastanesinin Rize’ye hayırlı olmasını diledi.

rize-sehir-hastanesine-kavusuyor!-(1)-001.jpg

Ak Parti Rize İl Başkanlığı tarafından dün düzenlenen mitingte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 800 yataklı Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde 300 dönüme yakın bir alanda inşasına yakında başlayacaklarını müjdelemiş ve Rize Şehir Hastanesinde Türkiye'nin ilk hibrit ameliyathanesinin yer alacağını kaydederek, hastane hakkında bazı bilgileri açıklamıştı.

rize-sehir-hastanesine-kavusuyor!-(10).jpg

rize-sehir-hastanesine-kavusuyor!-(6).jpg

rize-sehir-hastanesine-kavusuyor!-(4).jpg

Avcı: Rize Şehir Hastanesi İhale Süreci Seçimden Sonra Başlayacak

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, deniz dolgusu üzerinde yapılacak Rize Şehir Hastanesi ihale sürecinin seçim sonrası başlayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize mitinginde Rize’ye yapılması planlanan Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde 300 dönüme yakın bir alanda yapılacağını belirtmiş ve hastane ile ilgili bazı bilgileri de paylaşmıştı.

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, Rize Şehir Hastanesi projesinin görsellerini sosyal medya hesabından paylaşarak ihale sürecinin seçim sonrasında başlayacağını açıkladı.

Rize Şehir Hastanesi projesi çalışmalarının tamamlandığını ve projenin Yüksek Planlama Kurulu (YPK) ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını ifade eden Avcı, Rize Şehir Hastanesi ihale sürecinin Sağlık Bakanlığı tarafından 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri sonrasında başlatılacağı müjdesini verdi.

rize-sehir-hastanesi-(2).jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rize Mitinginde Rize'ye Şehir Hastanesi Müjdesi

AK Parti Rize mitinginde Rize'ye sağlık alanında yapılan yatırımlara ilişkin bilgi veren Erdoğan, kente şehir hastanesi kazandıracaklarını ve inşasının yakında başlayacağı müjdesini verdi. Erdoğan, "Rize şehir hastanesi deniz doldurularak kazanılacak. 300 dönüme yakın bir alanda 263 bin metrekare kapalı alana sahip bir şehir hastanesinin yapılmasıyla ilgili çalışma başladı." diye konuştu.

Hastanenin 554 normal yatak, 140 yoğun bakım yatağı, 100 palyatif bakım yatağı ve 6 mahkum yatağı olmak üzere toplam 800 yatak kapasiteli olacağını bildiren Erdoğan, burada 215 poliklinik muayene odası, 31 ameliyathane, 70 acil müşahede yatağı ve Türkiye'nin ilk hibrit ameliyathanesinin yer alacağını ifade etti.

rize-sehir-hastanesi-(4).jpgrize-sehir-hastanesi-(5).jpgrize-sehir-hastanesi-(6).jpgrize-sehir-hastanesi-(3).jpg

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz