Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Rizeli kadınlardan idam talebi

22-02-2018 17:27:05
558 kez görüntülendi

Rizeli kadınlardan idam talebi

Rize Valilik önünde toplanan Rize Sivil Toplum Platformu mensubu kadınlar, çocuk istismarı ve tecavüz suçlularının idamla yargılanmasını istedi.

Rize'de Sivil Toplum Platformu öncülüğünde bir araya gelen bir grup vatandaş, çocuk istismarına dikkat çekmek için önce konvoy düzenledi, ardından basın açıklamasında bulundu.

Sivil Toplum Platformu öncülüğünde Çayeli ilçesi meydanında bir araya gelen grup, yaklaşık 50 araçlık konvoy oluşturdu. Gruptakiler otomobillerine, "Çocuk istismarına DUR de" yazılı pankart astıktan sonra Rize'ye hareket etti. Farları açık olarak 18 kilometre yol giden gruptakiler, daha sonra Rize Valiliği önündeki meydanda toplandı. Yaklaşık 150 kişilik grup, çeşitli dövizlerle çocuk istismarına tepki gösterdi.

Rize Sivil Toplum Platformu üyeleri, Rize Valiliği önü Atatürk Heykeli önünde ellerinde bulunan pankartlar ile basın açıklaması yaptı. Gerçekleşen basın açıklamasında platform adına konuşan Canan Morgül Köse, TBMM’de görüşmelerine başlanan cinsel istismar ve tecavüz olaylarında idam cezasının çıkmasını beklediklerini dile getirerek “Çocuklara karşı istismar düşüncede olanların idam edilmesini talep ediyoruz. Aileler olarak çocuklarımızı vatana, millete ve bayrağına karşı iyi yetişen birer fert olarak yetiştirmek istiyoruz. Tek amacımız çocuklarımızın geleceğidir, bu çocuklarımıza karşı kötü zihniyette olan ve çocukların geleceğini karadan zihniyetlere karşı devletin üstüne düşen görevi yapmasını bekliyoruz. Çocukların geleceğini karatan bu zihniyetin idam cezası veya en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. Çocuklarımızı korumak devletin asıl görevidir” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan bazı anneler ise TBMM’ye getirilen yasa taslağının en ağır şekilde geçmesini ve çocuk istismarcılarının idam edilmesini talep etti.

Açıklamanın ardından gruptakiler, Memişağa Parkı'nda vatandaşlara "Çocuk İstismarına Hayır" yazılı yaka kartı dağıttı.

rizeli-kadinlardan-cocuk-istismari-ve-tecavuze-idam-talebi-(1).jpgrizeli-kadinlardan-cocuk-istismari-ve-tecavuze-idam-talebi-(2).jpgrizeli-kadinlardan-cocuk-istismari-ve-tecavuze-idam-talebi-(3).jpg

 
 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz