Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Rize’de Zehirlenmeler Kursu

22-08-2017 09:32:18
1586 kez görüntülendi

Rize’de Zehirlenmeler Kursu

Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Klinik Toksikoloji Derneği’ nin ortaklaşa düzenlediği “15. Zehirlenmeler Geliştirme Kursu” Rize Öğretmen Evi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kurs Başkanlığını Klinik Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Lale Karabıyık ın yaptığı “15. Zehirlenmeler Geliştirme Kursu” na, Prof. Dr. Hülya Ulusoy, Prof. Dr. İsmail Cinel, Prof. Dr. Leyla İyilikçi, Prof. Dr. Demet Aydın,  Doç. Dr. Hülya Türkan, Yrd. Doç. Dr. Sevgi Kesici tarafından; Zehirlenmelerde Tanı Tedavi ve Yoğun Bakım, Karbon monoksit Zehirlenmeleri, Alkollerle Zehirlenme, Siyanür ve Ağır Metallerle Zehirlenmeler, Mantar Zehirlenmeleri, Tarım İlaçları ile Zehirlenmeler, Hayvan Isırık ve Sokmaları ve Deli Bal Zehirlenmeleri gibi çeşitli zehirlenme etkenleri konusunda güncel bilgiler aktardı.

 Sekreteryalığını  T.C.Sağlık Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalında görevli Yrd.Doç.Dr.Ahmet Şen, Yrd.Doç.Dr.Başar Erdivanlı ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nden Yrd Doç Dr.Sevgi Kesici’nin yaptığı kursun sonunda, ilimizin yanı sıra Trabzon, Erzurum ve Artvin den gelen kursiyerlere sertifika verildi. 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz