Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Rize Gençlik Merkezi yıldızları topladı

22-01-2018 18:46:52
410 kez görüntülendi

Rize Gençlik Merkezi yıldızları topladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 280’e yakın Gençlik Merkezi'nin yaptığı çalışmaların her ay değerlendirilmesi sonucunda Rize Gençlik Merkezi 2 yıl içersinde 3.üncü kez en başarılı ayın gençlik merkezi seçilerek Türkiye’de bir ilki başardı. 

2016 yılının Mayıs ve Eylül ayları 1.si olan Rize Gençlik Merkezi, 2017 yılının Kasım ayında yaptığı çalışmalar ile yine birinci olarak seçilerek ödülünü Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar yardımcısı İbrahim Özekenci’nin elinden aldılar.

Üçüncü kez ayın gençlik merkezi seçilerek bir ilke sahip olan Rize Gençlik Merkezi bu mutlu gururu Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakcı ile birlikte Gençlik merkezi çalışanları, liderleri, eğitmenleri ve bu başarıda emeği geçenler ile bir arada kutladılar.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “ Yıl boyunca yaptıkları çalışmalar, projeler, faaliyetler ile göz dolduran Rize Gençlik Merkezimiz yine bir ilke imza atarak Türkiye’de üçüncü kez ayın gençlik merkezi olan tek merkez oldu. Rize Gençlik Merkezimizin çalışanlarının, eğiticilerinin, gönüllü gençlerimizin gayretli ve özverili çalışmaları ile 81 ilde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 280’e yakın Gençlik Merkezi arasında bu başarıyı elde edilmesi bizleri çok mutlu etmiştir. Tüm emek verenlerimizle birlikte gayemiz Allah Rızasıdır, bütün amacımız İmanlı, Vatanına, Milletine hizmet edinme desturunda gençler ve nesiller yetiştirmektir Bu gayret içersinde bizlerden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Valimiz Erdoğan Bektaş’a, Milletvekillerimize, Kamu kurum ve kuruluşlarımıza Sivil toplum örgütlerimize ve emeği geçen herkese kurumum ve Rize gençliği adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu Rize Gençlik Merkezinin 12-29 yaş grubunda 13 bin üyesi bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz