Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Rize demiryolunu istiyor

26-12-2019 07:14:35
2126 kez görüntülendi

Rize demiryolunu istiyor

Rize İl Genel Meclisinin eski üyelerinden Hasan Kansızoğlu Rize’nin olduğu kadar bölgenin Demiryolu ve Lojistiğe ihtiyacı var, Ovit Tünelinin İkizdere tarafı yapılmayacak mı’dedi. 

Rize İl Genel Meclisi eski Üyelerinden MHP li Hasan Kansızoğlu’da Bölgedeki Demiryolu ve Lojistik tartışmalarına katıldı. Son zamanlarda kamuoyu tarafından sıkça dile getirilen Karadeniz Samsun-Sarp demiryolunun bölge için çok gerekli olduğunu söyleyen Rize eski İl Genel Meclis Üyesi Hasan Kansızoğlu ‘günümüzde demiryolu olmayan tek bölge Doğu Karadeniz Bölgesi. Demiryolu Samsun’a geliyor devam ederek Sarp’a bağlanmalıdır. Bu hat bölgedeki 6 Vilayetin güzergâhından geçecek. Samsun-Sarp hattı Türkiye’yi Doğu Karadeniz’den Asya ile Avrupa ülkelerine bağlayacak hat olmalı. İpek yolu ticareti tren yolu sayesinde canlanır.                             

Lojistik ve Ovit yolu 

İyidere Lojistik konusu keşmekeşliğini koruyor. Kâğıt üzerinde gösterilen şemaların fiziki olarak başlatılmasını istiyoruz. Lojistik merkezin Doğu Anadolu’ya ulaşması Ovit Yolunun ıslahı yapımı ile anlam bulacak. Dünyanın 3.çift tüplü Tünelinin temelini ve açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı ama yolunu Karayolları halen yapamadı. Bu vurdumduymazlık niye. İkizdere-Ovit Tüneli arasındaki yaklaşık 20 km lik mesafede henüz kazma vurulmadı. Bu yol ne zaman yapılacak. Projesinin hazır olduğu söylenmişti ama yol yapımı konusunda ihale olmadı’ diye konuştu. 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz