Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Rize Bezi Kazanç Kapısı Olacak

04-09-2007 14:11:23
1286 kez görüntülendi

Rize Bezi Kazanç Kapısı Olacak

Rize Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, Rize bezinin Türk ve dünya piyasasında yer edinmesiyle halk için kazanç kapısı olacağını söyledi. Halk Eğitim Merkezlerinin asli görevinin kursları açmanın yanında sosyal, kültürel faaliyetlere öncülük etmek ve katılmak olduğunu ifade eden Çelik, "Halk Eğitim Merkezleri sosyal ve kültürel değerleri, el sanatlarını ortaya çıkarmayı da hedefliyor. Bununla ilgili 4 yıl önce başlatmış olduğumuz Rize bezi projemiz vardı. Proje mükemmel bir şekilde devam ediyor" dedi.

Rize bezi için İyidere Kaymakamlığının ve Ardeşen?in birer AB projesi yaptığını kaydeden Çelik, "O projeler AB kapsamında kabul edildi. Ayrıca tarihi, turistik el sanatlarını yaşatmak amacıyla şu anda Çamlıhemşin, Ardeşen ve merkezde kurslar açıyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyacı olan diğer kursların da eylül ayından itibaren alan çalışmaları yapılıp açılışına devam edilecek. Çalışmalarımıza daha da ağırlık vererek Rize bezini bölgede kazanç kapısı yapacağız" diye konuştu.

Yorumlar

  1. güleyirüm halüne katıla katıla
    Şimdi Gerçekçi olalim Rize bezini kim üretiyor denizliler onlara mi kazanç kapısı olacak zaten onlar için kazanç kapısıYorum Yaz