Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Öztürk'ten KodlaRize projesine hızlı başlangıç

28-09-2018 11:20:54
2094 kez görüntülendi

Öztürk'ten KodlaRize projesine hızlı başlangıç

Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk Yamantürk Ortaokulu Bünyesinde Bulunan İlçe Kodlama Atölyesini Ziyaret Etti.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ ın son derece önemseyip üzerinde durduğu ve il genelindeki okullarımızda yürütülen çalışmaları an be an takip ettiği Kodla Rize projesi hız kesmeden devam ediyor.

Çayeli Kaymakamı  Mehmet ÖZTÜRK ilçedeki okullarda yürütülen Kodlama çalışmaları hakkında bilgi almak ve yürütülen faaliyetleri yerinde gözlemlemek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, Şube Müdürleri Abdullah YILDIRIM ve Mehmet AŞÇI ile birlikte Yamantürk Ortaokulunu ziyaret ettiler.

Okul bünyesinde bulunan İlçe Kodlama atölyesindeki öğrencilerin çalışmaları hakkında İlçe Kodlama koordinatörü Hasan YAMAN, ve bilgisayar öğretmenleri Ali Osman SARI, Emrehan ÖZDEN’den bilgiler aldılar.

Kaymakam Mehmet ÖZTÜRK proje kapsamında ürünler ortaya koyan öğrencilerle tek tek ilgilenerek, sohbet etti.

 Projede görev alan öğrenciler, yaptıkları çalışmalarla ilgili İlçe Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK’e bilgiler verdiler.

İlçe Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirdi. KodlaRize gibi projelerin, ülkemizde teknolojik gelişimi yakalama adına son derece olduğunu ifade etti. Emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu tür projeleri çok önemsediklerini belirtti. Kaymakamlık olarak bu çalışmaları takip edeceklerini ve daima destekleyeceklerini ifade etti.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz