Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Öztürk başvurusunu yaptı

12-11-2018 14:27:03
2169 kez görüntülendi

Öztürk başvurusunu yaptı

31 Mat 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri için AK Parti’den Çayeli Belediye başkanlığı için İnşaat Mühendisi Hüseyin Öztürk aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Hüseyin Öztürk Kimdir?

1976 yılında Çayeli’nde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Çayeli’nde, liseyi devlet bursuyla Trabzon lisesinde  tamamladı.

      Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 2001yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

     Hakkari Dağ ve Komando Tugayında vatani görevini yaptı. 2002 yılında kurduğu ÖZ-KAR Mühendislik İnşaat Ltd. Şti. firmasının yöneticisi olarak; Rize ve çevre illerde 300’e aşkın üst yapı projesinde “Betonarme Proje Müellifi” olarak yer aldı.

      Üst yapı haricinde; İçme suyu, Çevre düzenleme ve birçok alt yapı projesinde gerek şantiye şefi gerek yüklenici firma olarak görev aldı.

      İş hayatının yanı sıra çeşitli sosyal ve siyasal faaliyetlerde bulunan ÖZTÜRK,      2003-2005 yılları arası İnşaat Mühendisleri odası Rize şubesi yönetim kurulu üyeliği, 2009 – 2014 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisinden Çayeli Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon Başkanlığı. 2009-2014 yılları arası kısa adı ARRİKAP olan Artvin-Rize ili Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliğinde Meclis üyeliği, 2009- 2018 yılları arasında iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptığı ‘Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart 2018 seçimleri sonrası üstlendiği Meclis Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

     MÜSİAD üyesi olan ÖZTÜRK, “Göç alan Çayeli” başlığı altında; Kamu-Özel sektör işbirliğine dayalı istihdamı artırmaya ve daha yaşanabilir bir ilçe dizayn  etmeye yönelik birçok projesi olan ÖZTÜRK orta seviyede İngilizce biliyor, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Yorumlar

  1. İyi
    Belediye başkanı mimar veya mühendis olmalı bence.sehrin ihtiyaçlarına çözüm bulabilmeli.isabet olmuş.adaylik sürecinde başarılar dilerim

  1. Dogru y'a dogru
    ilçemizin kendi içinden aday çıkarması çeyrek asırdır neredeyse çayelinin unuttuğu bir kavram. İnşallah sonu iyi olur. 2014 seçimlerinin çayeline her açıdan 10 yıllık bir kayıp yaşattımıştır. her açıdan türk ulusuna kendi öz değerleri ile değil kendi öz hataları ile rezil olan çayelinin kendini bir an önce dünya vizyonunu yakın bir koşu maratonuna almalıdır. Bunun için derecelik lobicilik koridorculuk ve de en önemlisi bu olsun benim kadrom benim ihalem sağlama alınsın mantığından çıkmalıyız. Hüseyin beyin projelerini bir oturumda dinledim bu denli projeler hayal edilmesi de çok güzel. Heleki 2019 seçim sonrası bütçeyi düşünerek bu denli ince dokunmuş projeleri hazırlamak etik ahlaka da bir ayna tutmaktır. İnşallah daha yakın tanışırız. İnşallah seçilir de vaad ettiğiniz projeleriniz takipdarı oluruzYorum Yaz