Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Müstahsilimizi Üzmeden Çay Alalım

28-06-2018 09:25:36
608 kez görüntülendi

Müstahsilimizi Üzmeden Çay Alalım

Haber: İbrahim Bilgil

Rize Ticaret Borsası(RTB) Meclis Toplantısı’nda çay sektörü hakkında değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, “25 Haziran’da ikinci sürgün yaş çay sezonuna başladık. Sıcakların artmasından dolayı çayın çok erken olgunlaşacağını düşünüyorum. Fabrikaların tam kapasite çalışıp, çay kartlaşmadan erken alım yapmalarını tavsiye ediyorum. Çayın kaliteli olmasını istiyorsak bunu yapmamız şart. Özel sektörün yaş çay fiyatını düşürdüğü şikâyetleri alıyorum. Çay alımları yaparken müstahsilimizi üzmeden iki tarafından kazandığı bir yöntem uygulayalım lütfen. Bizim ekmeğimiz yatırımımız her şeyimiz çay sektörü buna hak ettiği değeri verelim, pozitif olalım ve ekmeğimize sahip çıkalım “ dedi.

RTB’nin çalışmaları hakkında konuşma yapan Erdoğan, Çay Çarşısı projenin geldiği son aşama hakkında bilgi verdi. Çay Araştırma ve geliştirme projesi faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Borsanın yürüttüğü bu iki projenin Rize’ye ve çaya çok önemli hizmetler vereceğini vurgulayıp, iki projenin çok özel projeler olduğunu, Borsamız adına bu projeleri Rizemize kazandırdığımız için gurur duyduğunu ifade etti.

Toplantıda ayrıca Meclis Başkanı Resul Okumuş’ta çay sektörü değerlendirmesi yaptı. İkinci sürgün çay sezonunu zor geçeceğini tüm sektörün temkinli olması gerektiğini ifade etti. 24 Haziran seçimlerini de değerlendiren Okumuş, “Seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum, inşallah bu seçim sonuçları ülkemizi çok ileri seviyelere taşıyacaktır” dedi.

Yorumlar

  1. ÖZEL SEKTÖR
    Henüz çoğunluğun çaya başlamadığı bir dönemde özel sektörün 1900 TL fiyatla çay alımı yapması sizin yapmış olduğunuz toplantıda aldığınız kararlara aykırı bir durum madem özel sektör kendi kararını kendisi verecek o toplantıda ne işi var söylenenler hep sözde kalıyor icraat yok çay müstahsili sahipsiz her ilçede bir oda var sadece cüzdanlardan aidat keserler başka bir şey yok çaya ve çaycıya sahip çıkın konuşmalar güzel icraat bekliyoruz özel sektörü kendi haline bırakmayın gerekirse bu vatandaşların iyiliği için yaptırım uygulayınYorum Yaz