Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Muhtarlardan destek ziyareti

13-02-2018 16:33:11
449 kez görüntülendi

Muhtarlardan destek ziyareti

Rize Muhtarlar Derneği ve Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mustafa Erbaş beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nu ziyaret etti.

“Kadın spor takımlarına destek vermenin günah olduğu” şeklinde hakkında çıkan haberlerin ardından sosyal medya ve basında kendisi için linç kampanyası başlatılan ve bu iddiaları yaptığı açıklama ile yalanlayan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'na Rize'de STK'lar destek ziyaretlerinde bulunuyor. 

Ziyaretten dolayı çok memnuniyeti ve hakkında çıkartılan yalan haberin bilinçli bir şekilde adeta bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldığını belirten ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, muhtarların kendisine verdiği desteğin çok manalı bir destek olduğunu belirtti. 

Topluma, millete hizmet edenlerin, kurumların hırpalanmasına linç edilmesine izin verilmemesinin çok önemli olduğunu söyleyen Genel Müdür Sütlüoğlu Biz hayatımızı ortaya koyarak riskli bölgelerde cansiperane çayımızı pazarlamaya çalışırken dünya pazarındaki payımızı arttırmaya çalışırken ve yurt dışındayken maalesef aleyhimize ahlaksızca çirkef bir kampanya yürütüldü. Biri, bir yalan ortaya attı. Öbürü o yalanı haber yapmaya çalıştı. Maalesef de sosyal medya dediğimiz kanallar bu tür haberlerin üzerine doğru mudur, değil midir? Diye araştırma yapmadan atlıyorlar. Adeta bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldı ve bilinçli bir şekilde gözbebeğimiz olan ÇAYKUR’un aleyhine bir kampanyaya dönüştürülmeye çalışıldı. Bu safhada sizler sayın başkanımızın başlandığında yanımızda yer aldığınızı ifade ettiniz bize destek oldunuz hepinize çok teşekkür ediyorum, bu çok manalı bir destek" dedi. 

Bu tip olaylarla topluma, millete ve ülkeye hizmet eden insanların linç edilmesine, karalanmasına izin verilmesi durumunda insanların hizmet etmek için göreve talip olmayacağını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu “Topluma millete hizmet eden insanların bu şekilde hırpalanmasına linç edilmesine kurumların hırpalanmasına izin verilmemeli. Sağduyu sahibi olanların kendilerine hizmet eden insanlar sahip çıkması çok önemli. Sizlerde topluma hizmet ediyorsunuz, seçimle gelmiş insanlarsınız, toplum önderlerisiniz. Eğer bu kampanyaları yürütenlere taviz verilirse hiç kimse bu millete hizmet etmek için öne çıkmaz ve meydan malum kişilere kalır. Bu çok riskli bir durumdur. Bu manada da yaptığınız destek gerçekten çok çok önemlidir” diye konuştu. 

Yapılan bu tür haberlerle bölgenin lokomotifi ve ülkenin büyük bir markası olan ÇAYKUR’un başarısının engellenmeye çalışıldığını belirten Rize Muhtarlar Derneği ve Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mustafa Erbaş “Derneğimiz ve federasyonumuz Rize'de görev yapan 550 muhtarımızı temsil eden Rize’nin en büyük sivil toplum derneğidir. Dolayısıyla derneğimiz ve muhtarlarımız hem halkımızı temsil etmekte hem de Rize’mizi temsil etmekte. Rize’mizin vazgeçilmezlerinden olan ÇAYKUR’umuzun başarılı çalışmalarını engelleme amaçlı olan bu haberlerin yapılmamasına asla fırsat vermeyiz. Sayın Genel Müdürümüzün ÇAYKUR’umuzu yurt dışında yurt içinde Türk çayının tanıtılması projeleriyle uğraştığı bir dönemde onun şahsında kurumumuzu ve Rizeli hemşehrilerimizi hiç hak etmediği bir dedikodu ile bir fitne ile bir fesat la karşı karşıya bırakılmasından büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çok değerli muhtar arkadaşlarım, bizler Rize’mizde olup bitenleri en hassas şekilde takip eden ve ÇAYKUR’umuzun ve Genel Müdürümüzün adı geçen bayan spor takımlarına vermiş olduğu maddi ve manevi desteği de biliyoruz. ÇAYKUR’umuzun kadın erkek ayırt etmeden spora vermiş olduğu desteği de en iyi şekilde takip eden Rize Muhtarlar Federasyonu olarak Genel Müdürümüz ve şahsında ÇAYKUR’umuzun bu şekilde bir olayda karşı karşıya kalmasına vesile olanları şiddetle nefretle kınıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz