Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

MHP’den Çayeli’nde esnafına sahip çık kampanyası

18-04-2018 16:41:51
985 kez görüntülendi

MHP’den Çayeli’nde esnafına sahip çık kampanyası

MHP Rize teşkilatından esnafına sahip çık kampanyası MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben “ Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık” sloganıyla yerel esnafa destek için Çayeli esnafını ziyaret ederek esnafın yanında olduklarını belirttiler.

Milliyetçi Harekât Partisi Rize İl Başkanı Serkan Birben “ Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık” sloganıyla son dönemde zincir marketlerin mahalle aralarında çoğalmasının ardından zor durumda kalan esnafa dikkat çekmek için Çayeli’nde ilçe teşkilatıyla birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ahiliğin temel ilkesinin esnaf olduğunu dile getiren Başkan Birben,” Şehrimizde faaliyet gösteren uluslararası sermaye gurupları; mahallelerde sevgi ile dizilmiş taze meyve ve sebzelerini satan manavı, güler yüzle müşterisini karşılayan kasabı, evimizin anahtarını güvenle bıraktığımız bakkalı ve bunlar gibi küçük esnafı yok etmek için tüketiciler üzerinde etkili olmaya çalışmaktadırlar. Evimizden biri olan sırrımızı paylaştığımız dert ortağımız, çocuklarımızın manav abisi bakkal amcası yerel esnafımıza sahip çıkalım. ”dedi.

Bakkal, küçük esnaf ve sanatkârlar ekonominin barometresidir diyen Başkan Birben; “Mantar gibi yan yana açılmış Ulusal Zincir Marketler, Ayakkabı, Giyim fabrika mağazaları yerel esnafı zor duruma bırakmaktadır. Zincir marketlerin nüfus oranına orantılı olarak açılmalarına izin verilmeli bunula ilgili gereken düzenlemelerin belediye kontrolünde yapılmalıdır. Ulusal zincir marketler ve Fabrika satış noktaları kazandıkları ile ilimize yatırım yapmamaktadırlar. Bu kazançlarını genel merkezlere götürerek bağlı bulundukları yerlere yatırım gerçekleştirmektedirler. Küçük esnaf il ekonomisine yatırım yaparak il ekonomisinin kalkınmasında önemli rol oynamaktadır. Bunun için daha bilinçli tüketici olup düğünümüze, cenazemize katılan, evininizin anahtarını teslim edebileceğimiz, iyi ve kötü günümüzde yanımızda daima bulunan, zor durumda kaldığımızda her türlü fedakârlığı yapan yerel esnafımıza sahip çıkalım” dedi.

Yorumlar

  1. BAKKALIM
    Valla çok güzel bir uygulama sonuna kadar destekliyorum mahalle bakkallarını kesinlikle kalmalarını kapatılmamaları nı , en azından bir parçada olsa alişverişimizi bunlardan yapmak zorunda olduğumuzu borç biliyorum. Veresiyeye sıra geldimi bakkala peşine sıra geldimi zincirlere olurmu böyle şey onlar bizim dert ortağımız onları yaşatmalıyız yaşattırmalyız herkes bir aylık onlardan alsın yaşasınlar onlar bizdendir yabancı değil diğerleri bugün varsa yarın yoktur dere gider kum kalırYorum Yaz