Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Melek inse DP'yi kurtaramaz!

19-11-2007 13:13:52
1172 kez görüntülendi

Melek inse DP'yi kurtaramaz!

Demokrat Parti kongresinin mayıs ayına ertelenmesi yine ortalığı karıştırdı. Biliyorsunuz “Lider” sıkıntısı çeken DP’de, eski Başbakan Tansu Çiller’in partinin başına geçmesini isteyen oldukça kalabalık bir cephe var. Ama yalıdan henüz bekledikleri tepkiyi alabildiklerini söylemek mümkün değil. Geçtiğimiz hafta Çiller’i, Yeniköy’de bir grup DP’li ziyaret etti. Çiller partililere oldukça ilginç tespitlerde bulundu.

Tansu Hanım, “Şimdi DP’nin başına bırakın beni, gökten zembille melek indirilse kanatlarını tek tek yolarlar” yorumunu yaptı. Partinin, iki gün sürecek bir kongre ile kurtarılmasının mümkün olmadığını söyleyen Çiller, “İnsanları salona doldurup, genel başkan seçerek bu işin olması mümkün değil. 3 gün sorunları konuşmalı, 5 gün ne yapacağımızı tartışmalıyız. DP’nin akil adamları, hemen harekete geçmeli. Ölüsü yüzde 10 eder denilen partinin bu oyları nerede?” ifadesini kullandı.

Tavsiye işe yaradı. Çünkü önümüzdeki günlerde Çiller grubu, “Akil Adamlar” projesi için harekete geçecek.

Mayıs ayındaki kongreden önce Kırat’ı kurtarma planı masaya yatırılacak.
 
Vatan 

Yorumlar

  1. YALAN Haber
    Tansu ÇİLLER in yalanladığı haberi siz hala sitenizde tutuyorsunuz.Ozaman 23Kasım2007 de ki Tercuman gazetesinde yalan olan haber ile ilgili Düzeltmeyi de yayınlayın.Aksı halde tarafsız haber anlayışınıza gölge düşer. Demokrat Parti Böyle yalan haberlerle çökertildi barı siz yapmayın.Yalnışlığı düzelteceğinize inanıyor başarılar dilerim...Yorum Yaz