Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Kesin aday listeleri ilan ediliyor

04-03-2019 08:01:42
752 kez görüntülendi

Kesin aday listeleri ilan ediliyor

Rize'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. 

Rize'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. 

Kesinleşen listelere göre Rize'de siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar: 

- Adalet ve Kalkınma Partisi 

Rize merkez: Rahmi Metin (Cumhur İttifakı)

Ardeşen: Avni Kahya

Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu 

Çayeli: Mustafa Baltacı

Derepazarı: Ahmet Ayhan Yıldız 

Fındıklı: Mustafa Kazım Zorlu (Cumhur İttifakı) 

Güneysu: Rıfat Özer (Cumhur İttifakı) 

Hemşin: Halim Kazım Bekar

İkizdere: Ali Fuat Yıldırım 

İyidere: Saffet Mete

Kalkandere: Kenan Yıldırım 

Pazar: Ahmet Basa 

 

- Cumhuriyet Halk Partisi 

Rize merkez: Ayhan Akyüz 

Ardeşen: Tahsin Bekir Yazıcı (Millet İttifakı) 

Fındıklı: Ercüment Şahin Çervatoğlu (Millet İttifakı) 

Hemşin: Şakir Bozak (Millet İttifakı) 

Pazar: Kazım Balta 

 

- Milliyetçi Hareket Partisi

Ardeşen: Remzi Kutanoğlu 

Çayeli: İsmail Hakkı Çiftçi 

İyidere: Osman Mete 

Hemşin: Muhammet Sağlam 

Çamlıhemşin: Eyüphan Zararsız 

Derepazarı: Selim Metin 

Kalkandere: Abdullah Çakmak 

İkizdere: Hakan Karagöz 

Pazar: Gülşah Bilaloğlu 

 

- İYİ Parti 

Rize merkez: Yakup Özkan

Çayeli: Meliha Çomoğlu (Millet İttifakı) 

Pazar: Tayfun Tan 

Güneysu: Sefer Özer (Millet İttifakı) 

Kalkandere: Pınar Ömeroğlu 

İkizdere: Pambuli Tüfenk

İyidere: Ali şükrü Karaman

- Saadet Partisi 

Rize merkez: Muhammet Kaçar 

Ardeşen: Sait Eksilmez 

Çayeli: Hamza Yılancı 

İyidere: Mustafa Aydın Kartal 

Pazar: Hasan Taşkın 

Güneysu: Vahdet Erdoğan 

Hemşin: Abdülkadir Çelik 

Fındıklı: Onur Öztürk 

Çamlıhemşin: İbrahim Döne 

Derepazarı: Beytullah Yılmaz 

Kalkandere: Mehmet Özdemir 

İkizdere: İlyas Taşkın 

 

- Bağımsız Türkiye Partisi

Rize merkez: Kemal Pehlivanlar

Ardeşen: Sedat Gerz

Çamlıhemşin: Şenol Öksüz

Çayeli: Ümit Nebioğlu

Derepazarı: Gülten Artan 

Fındıklı: Necat Demir 

Güneysu: Zafer Aktaş

Hemşin: Hacer Kal

İkizdere: Yusuf Reşit Beyazal

İyidere: Abdullah Karabela

Kalkandere: Cumali Akgenç

Pazar: Fatih Deniz

 

- Demokrat Sol Parti

Rize merkez: Yunus Bayraktar

Çayeli Sinem Marangoz

Pazar: Hamdi Bayraktar

 

- Vatan Partisi

Rize merkez: Salih Öksüz

 

- Türkiye Komünist Partisi

Rize merkez: Savaş Sarı

 

- Bağımsız adaylar

Çamlıhemşin: Saim Yılmaz

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!



Yorum Yaz