Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

04-08-2019 11:07:34
463 kez görüntülendi

Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahan Şehir Stadı Kavşağı'nda Ardahan Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk heykelinin açılışını yaptı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ardahan'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, heykel açılışında yaptığı konuşmada, sadece ülkenin insanlarının değil, dünyanın bütün demokratlarının ve aydınlarının da Mustafa Kemal Atatürk'ün önünde saygıyla eğildiğini söyledi.

"ATATÜRK İSLAM DÜNYASININ DA ÖNDERLERİNDEN"

Mustafa Kemal Atatürk'ün aynı zamanda İslam dünyasının da önemli önderlerinden biri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti' kurduktan sonra bütün İslam ülkeleri Cumhuriyet'i kabul etmişlerdir ve onların da en büyük arzusu demokrasiye geçmektir. Biz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet'i demokrasiyle taçlandırdığımızda, bu güzel ülkeyi kuranların en azından bize bıraktığı mirası çok önemli bir noktaya taşımış olacağız."

Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

HEYKEL TEŞEKKÜRÜ

Kılıçdaroğlu, heykeli yaptıran Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'e teşekkür etti. Açılış törenine, Ardahan Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç da katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, açılış programının ardından belediye başkanı Demir'i ziyaret etti.

Kaynak: Ensonhaber

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz