Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Karanlık Tünelde 2 Kaza...!

31-08-2007 18:36:09
2230 kez görüntülendi

Karanlık Tünelde 2 Kaza...!

KARADENİZ Sahil Yolu İyidere Tüneli nde daha önce trafik kazası geçiren AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Yıldırım ın babası Ahmet Yıldırım aynı yerde kaza geçirip ağır yaralandı. Önceki hafta Rize ziyareti sırasında Başbakan Erdoğan, floransan lambalarla aydınlatılan tünele tepki göstermiş ve aydınlatma işinin bir an önce halledilmesini istemişti. Fakat Başbakan ın uyarısının ardından florasan lambaları da sökülen tünel tamamen karanlığa gömülünce adeta kazaya davetiye çıkarıldı.

Kaza, Karadeniz Sahil Yolu Rize - İyidere Tüneli nde bugün saat 10.30 sıralarında meydana geldi. İyidere den Rize ye giden Mehmet Yıldırım (59) yönetimindeki 34 BE 5778 plakalı kamyonet, aydınlatması olmayan tünelde arızalanan otomobile arkadan çarptı. Kazada araç sürücüsü Mehmet Yıldırım ile abisi Ahmet Yıldırım (61) yaralandı. Yaralılar olay yerinden geçen bir başka otomobille Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi ne kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Ahmet Yıldırım ın, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi olan oğlu Kaya Yıldırım ın da yaklaşık 3 ay önce aynı tünelde trafik kazası geçirerek yaralandığı öğrenildi. Araç sürücüsü Mehmet Yıldırım, "Tünelin aydınlatması yok. Burası adeta ölüm tuzağı. Tünel aydınlatılmazsa daha çok kaza olur" diye konuştu.

Başbakan uyarmıştı

Öte yandan önceki hafta kutlanan Dünya Rizeliler günü etkinliklerine katılmak üzere Trabzon dan karayolu ile memleketi Rize ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İyidere Tüneli nin floransan lamba ile aydınlatıldığını görünce yetkililere çıkışmıştı. Erdoğan, İsmail Kahraman Kültür Merkezi nde düzenlenen işadamları ödül töreni sırasında yaptığı konuşmada da, "Sahil yolunun tamamlanmasıyla Samsun dan Artvin e kadar konforlu yolculuk yapma imkanına kavuşuldu. Ama ufak tefek bazı eksiklikler var. Onları da bitireceğiz" dedi. Başbakan Erdoğan, konuşmasının bu bölümünde, ödül almak için salonda bulunan ve İyidere  - Rize yolunu yapan müteahhit Nihat Özdemir e dönerek, "Tabii Nihat Bey şu tünelden floransanlı aydınlatmayı bir an önce kaldırırsa o zaman çok daha güzel olacak. Bugün baktım, mitingde birisi kartona yazmış, ben de mahcup oldum. Karayolları Genel Müdürümüz burada. Artık bu işleri bir an önce bitirelim. Böyle yamalı bohça bazı yerler kalmış, artık yakışanı yapalım" demişti.

Başbakanın bu konuşmasının ardından tüneldeki floransan lambalar sökülüp başka aydınlatma sistemi takılmayınca tünel tamamen karanlığa gömüldü. Rize Valiliği  nden alınan bilgiye göre, Karadeniz Sahil Yolu kapsamında Rize ili genelinde yapılan 6 tünelin aydınlatma ihalelerinin 5 Temmuz tarihinde gerçekleştirildiği belirtilerek, en kısa sürede elektrik, elektronik, elektro mekanik ve kontrol sistemleri işlerinin tamamlanacağı açıklandı.

çay tv

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz