Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Karaman'dan rektörlük adayı açıklaması

16-02-2018 08:48:44
1055 kez görüntülendi

Karaman'dan rektörlük adayı açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensip buyurması halinde rektörlük görevine devam etmek istediğini kaydetti.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, kentte görev yapan basın mensuplarıyla üniversitenin senato salonunda kahvaltıda bir araya geldi. 2017 yılının değerlendirmesini yapan Rektör Karaman, ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Karaman, görev süresinin Nisan ayının sonunda sona erecek olması dolayısıyla yöneltilen “Rektör adayı olacak mısınız ve rektörlük seçimleri süreci nasıl işleyecek?” yönündeki soruya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini taşıyan üniversitede rektörlük yapmanın büyük bir gurur olduğunu kaydederek, herkesin bu üniversitede rektörlük yapmak isteyeceğini söyledi. Rektör Karaman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensip buyurması halinde rektörlük görevine devam etmek istediğini ifade ederek, “Kamu Hükmünde Kararname (KHK) ile rektörlük seçimleri kalktı, hayırlı bir iş oldu. Seçim süreci üniversiteleri yoruyordu, bölüyordu, kamplaştırıyordu. Seçim sonrasına hasarlar bırakıyordu. Kalkması olumlu oldu. YÖK seçim süreciyle ilgili bir takvim açıklıyor o takvim içerisinde kişiler YÖK’e müracaat ediyor. Buna her yerden herkes müracaat edebilir. Belli bir şartı var kıdemli profesör olması gerekiyor. YÖK onlardan 3 kişiyi Sayın Cumhurbaşkanımıza sunuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da atıyor. Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan üniversitede rektör olmak herkesin isteyeceği bir şey, büyük bir onurdur. 1995 yılından beri bu üniversitedeyim. Cumhurbaşkanımız tensip bulunursa yeniden rektör olmak isterim. Cumhurbaşkanımızın iradesine kalmış bir durum. Seçimin kalkması hayırlı bir iş oldu.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz