Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Kahramanlığın resmi Türk Telekom binalarını donattı

13-07-2017 06:28:29
2091 kez görüntülendi

 Kahramanlığın resmi Türk Telekom binalarını donattı

Türk Telekom Okulları'nın, bu yıl "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim" teması altında düzenlediği yarışmanın resim kategorisinde birinci olan Mert Şahin'in "Kahramanlığın Resmi" adlı eseri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Türk Telekom binalarının yüzü oldu.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye çapındaki 53 Türk Telekom Okulu arasında düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim" temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının resim kategorisinde birinci olan Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Mert Şahin'in "Kahramanlığın Resmi" adlı eseri, şirketin İstanbul ve İzmir'deki binalarını donattı.

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve hissettiklerini resmeden 17 yaşındaki Şahin, eserinde şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir nezdinde Türk halkının kahramanlığını öne çıkarttı.

- "Vatanımızın kahramanı ve o gecenin sembolü Halisdemir'i resme aktardım"

Mert Şahin, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan resmine ilişkin değerlendirmesinde, 15 Temmuz gecesi vatanın kurtuluşunu simgeleyen bir resim yaptığını ifade etti.

Hain darbe girişiminin yaşandığı o geceyi, duygu ve düşüncelerini katarak resme aktardığını belirten Şahin, şunları kaydetti: 

"Resimde Cumhurbaşkanımızın simgesini ve forsunu kullandım. Bu simgenin korunmasında, vatanımızın kahramanı ve o gecenin sembolü olan Astsubay Ömer Halisdemir'i resme aktardım. Recep Tayyip Erdoğan'ın milletimize seslenişini, o seslenişle halkımızın sokağa çıkmasını, tankların önüne çıkmasını ve altına yatmasını resmettim. İstanbul Boğazı'nı aktardım, çünkü olayların asıl gerçekleştiği yer orasıdır."

Mert Şahin, Türk Telekom'un düzenlediği yarışmada kazandığı birincilik ödülünü ise Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden almıştı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz