Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

İlginç Yarışmalar Yapıldı

26-08-2007 12:46:21
2154 kez görüntülendi

İlginç Yarışmalar Yapıldı

Bu yıl ilki düzenlenen Dünya Rizeliler Günü etkinlikleri çerçevesinde ilginç yarışmalar düzenlendi "Hamburger yeme yarışması" ve "Çay içme yarışması" yapıldı. Deniz Caddesi'ndeki kutlama alanında yapılan hamburger yeme yarışmasına 12 kişi 120'tane hamburgeri 10 dakika gibi bir sürede yemeğe çalıştı. 10 dakika içerisinde 6 hamburger yiyen Cumali Genç birinci geldi.Yarışmada 1. gelene iki adet Cumhuriyet altını ve bir hafta Keyf cafede öğle yemeği kazandı.Yarışmada 2. gelen Ercan Köse 1 tam Cumhuriyet altını ve 4 gün süreyle keyf cafede ögle yemeği 3'ünçü gelen Tolga İbrahimoğlu ise yarım lira ve iki gün süreyle keyf cafede öğle yemeği kazandı.

Dünyada eşi ve benzeri olmayan sıcak bir yarışma çay içme yarışması yapıldı. Çay içme yarışmasına yaklaşık 30 kişi katıldı. Erkekler ve bayanlar arasında ayrı ayrı yapılan yarışmada, yarışmacılar 100 derecede kaynatılmış bir bardak çayı 2 şeker katarak en kısa sürede içmeye çalıştı. Çay içme yarışması sırasında bazı yarışmacıların sıcak çay içerken gözlerinin yaşardığı görüldü. Yarışmada erkeklerde 20 saniyenin altında bir bardak çayı içmeyi başaran Mehmet Aktaş birinci olurken,Togay Muratoğlu ikinci ve Cavit Demirci üçüncü oldu.     

Yorumlar


  1. hamburger yeme yarışması rize kültürüyle alakası olmayan bir etkinlik olmuş.. Keyf Cafe tanıtımı yapalım diye, Rizeliler günü projesini dinamitlemeyelim. Kültürümüze uygun işler yapılması daha uygun olurmuş.

  1. Memo reis
    Mehmet reis büyük başarı yakalamış aferin memet başkaaan jdhfhfhYorum Yaz