Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Hayati Yazıcı seçim sonrası Çayeli'nde

29-06-2018 17:06:20
1124 kez görüntülendi

Hayati Yazıcı seçim sonrası Çayeli'nde

27. Dönem Rize Milletvekilleri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak seçimin ardından Rize ve ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretler kapsamında Çayeli'nde kahvaltıda partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin seçimlerini bütün dünyanın takip ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"600'ü aşkın yabancı gazeteci, televizyoncu Türkiye'deydi. Kimisi gazetecilik amacıyla gelmiş, kimisi ajanlık yapmak üzere, kimisi mızıkçılık yapmak üzere ama millet rol aldı. Dünya tarihinin en yüksek katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bir seçimi geride bıraktık. Millet kim hizmet ediyor, kimin vizyonu var, referansı var, onu takip ediyor, takip etti. O 'Recep Tayyip Erdoğan' dedi, yeni dönemin ilk cumhurbaşkanını seçti. Bunun için değerli hemşehrilerim sizleri tebrik ediyorum." 

Seçimlerin önemli olduğuna dikkati çeken Yazıcı, şunları söyledi:

"Elbetteki bu seçimlerde herkes gibi siyasi partiler de ders çıkaracak ama kaygısı olanlar ders çıkartacak. Milletle siyasetini buluşturanlar ders çıkartacak. Bunu iyi okuyanlar, gelecekte de faydalı bir yol izleyecekler. Bizim siyasetimizde her seçimi tahlil ederiz, kritik yaparız, beklentilerimizin altında oy aldığımız yerleri tahlil ederiz, 'Niye beklediğimiz yere ulaşmadık?', bunun kritiğini yaparız. Biz gerçekçi siyaset izleyen kadrolarız. Türkiye'de laf üretenler var, hizmet üretenler var. Taş üstüne taş koyanlar var, yapılanları yıkmak için siyaset yapanlar var. Biz taş üstüne taş koyan, hizmet üreten kadrolarız. Dolayısıyla laf üreten değiliz, söylediğimizi yaparız, arkasında dururuz."

Yazıcı, her konunun gündemlerinde olduğuna işaret ederek, AK Parti'nin yaptığı projelerle ilgili de bilgi verdi.

 

Yorumlar

  1. zor
    Tek başına bir gir bakalım rizeden kaç oy alıyorsun erdoğanın sırtından vekil olmak nerde var böyle seçilmek millet biliyor herseyi.Yorum Yaz