Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Haluk Koç Rize'de Konferans Verdi

11-12-2007 00:59:03
1298 kez görüntülendi

Haluk Koç Rize'de Konferans Verdi

CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Samsun Milletvekili Haluk Koç, CHP'nin çıkarları için gerçeklerin söylenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Kimsenin bizleri hain ilan etmeye hakkı yok" dedi.

Çeşitli görüşmelerde bulunmak amacıyla Rize'ye gelen Milletvekili Haluk Koç ilçe gezilerinin ardından, beraberinde gelen Muğla milletvekili
Ali Arslan, İstanbul Milletvekili Şinasi Öktem ve bazı eski milletvekillerinin de katıldığı "Ülkemizde sosyal demokrasinin gelişim ve CHP'nin konumu" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.


Tek Gıda-İş Sendikası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta konuşma yapan Haluk Koç, "Ben gelecekte CHP'yi dönüşümünden sonra, yenileşmesinden sonra, gençleşmesinden sonra, halkla kucaklaşmasının alt yapısını oluşturuyorum. CHP, geldiğimiz dönemde hiç korkmadan sosyal demokrat ve sol olduğunu haykırmak zorundadır. Sağdan medet umma yanlışlığına artık son vermelidir." diye konuştu.

CHP'nin örgütlenme modelini yeni baştan gözden geçireceklerini belirten Milletvekili Koç, "İç darılmaca küsmece yok. Evet, parti içi demokrasi olacak ama örgütlenme modelimiz herkesin katılımıyla olacak." dedi. Koç, şöyle devam etti: "Adayların iyi niyeti üzerinden yürüyen bir seçim propagandası, CHP'yi başarıya götürmez. Kalıcı bir yapı olması lazım. Bunu yapmak zorundayız, söylemek zorundayız. Ben kimsenin kızmaya hakkı yok. Kimsenin bizleri hain ilan etmeye hakkı yok."

Eleştirilerini medyaya ve sokakta söyleyerek partisini çarmıha germediğini vurgulayan Koç konuşmasına şöyle devam etti: "Sokakta partimin kurumsal kimliğini zayıflatmadım. Gazetelerde tartışmadım. Resmi kurumlarda söyledim, zapıtlara geçti. Ondan sonra da Meclis'te sabahlara kadar
AK Parti'nin dayatmasına karşı mücadele ettik."

Milletvekili Koç, konferansın sonunda partililere seslenerek, genel başkanlık için destek istedi.

Kaynak: Haberler 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz