Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Google’ın ücretsiz dijital atölye eğitimleri Rize’de

07-11-2018 17:53:25
1548 kez görüntülendi

Google’ın ücretsiz dijital atölye eğitimleri Rize’de

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi‘nde saat 13:00'da düzenlenecek Dijital Atölye eğitimleri; yaratıcı fikrini işe dönüştürmek, dijital dünyada kariyer fırsatlarını keşfetmek isteyen Rizeli gençlere, girişimcilere; işlerini dijital fırsatlarla büyütmek isteyen KOBİ’lere, üniversite öğrencilerine, sivil toplum kuruluşlarına ve  ilgilenen herkese açık olacak.

Yüz yüze eğitime katılamayanlar,  g.co/dijitalatolye adresindeki online içeriğe Türkiye’nin her yerinden ulaşarak Dijital Atölye sertifikasına sahip olabilecek.

 Google Türkiye’nin hayata geçirdiği Dijital Atölye eğitim projesi, Rize Belediyesi işbirliğiyle Rize’ye geliyor. Proje kapsamında 10 Kasım Cumartesi günü başlayacak eğitimler 6 ay boyunca, ayda bir defa, Rize’de üniversite öğrencileri, küçük ve orta ölçekli işletmeler, sivil toplum kuruluşları ve ilgilenen herkese açık, dijital alandaki bilgi ve becerilerini, online yeteneklerini geliştirebilecekleri eğitimler verilecek. Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ve tamamen ücretsiz olan eğitimlerle; yaratıcı fikrini işe dönüştürmek, bu alanda profesyonel hayatını devam ettirmek isteyen gençler ve girişimciler ile işlerini büyütmek isteyen KOBİ’lerin geleceğe hazırlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

 KOBİ’ler rekabette öne çıkma avantajı yakalayacak

Dijital Atölye programı kapsamında KOBİ’ler ve gençler için ayrı ayrı eğitim modülleri tasarlandı. KOBİ’ler için hazırlanan eğitimler kapsamında şirketlerin online dünyada varlıklarını oluşturma, arama ve dijital pazarlama olanaklarını daha etkin bir şekilde kullanabilmesine destek olacak bilgiler paylaşılacak. Düzenlenecek eğitimlerle, KOBİ’lerin yarının iş modellerini bugünden yakalamaları için bir yol haritası çizilirken, işletmelerin verimliliklerini artırıp rekabette öne çıkmalarına destek verilecek.  

Gençler online’da başarıya doğru ilk adımlarını Dijital Atölye ile atıyor

Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus potansiyelini değerlendirmesine ve gençlerin profesyonel hayatlarına planlamalarına katkıda bulunmayı da hedefleyen Dijital Atölye projesi kapsamındaki eğitimlerle gençleri geleceğin iş dünyasına hazırlayacak dijital yeteneklerini geliştirmelerine ve bu alandaki farkındalıklarını arttırmalarına destek verilecek. Proje, istihdam alanındaki en öncelikli ihtiyaçlar arasında yer alan nitelikli iş gücünü geliştirmeye yönelik adımlar da içeriyor.  

 

Türkiye genelinde online eğitim

Rize’de yapılması planlanan yüz yüze eğitimlere katılamayanlar ise Dijital Atölye’nin zengin eğitim içeriklerine diledikleri yerden ve cihazdan online olarak erişerek, internet alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirme imkanına sahip olabilecekler.

Dijital Atölye Portalı: g.co/dijitalatolye

 Bilgi Notu: Dijital Atölye -  Eğitim Konu Başlıkları

Dijital Atölye programı kapsamındaki eğitim modüllerinde katılımcılara işlerini ve kariyerlerini geliştirmeleri, online dünyada varlıklarını oluşturmaları ve dijital dünyada başarılı iş modelleri yaratmaları konusunda bilgi paylaşımları yer alıyor. Eğitimler çerçevesinde dijital dünyada kampanya planlama, pazarlama modelleri, mobil dünyada iş modellerini tasarlama, arama motoru reklamcılığı ve sosyal medya kullanımının da yer aldığı birçok konuda ücretsiz kurslar sunuluyor.

·             Online fırsat
·             Online'da başarıya doğru ilk adımlarınız
·             Online'da varlığınızı oluşturun
·             E-posta ile bağlantı kurun
·             Arama ağıyla tanışın
·             Aramayla keşfedilin
·             Aramaların size hizmet etmesini sağlayın
·             Arama reklamlarıyla fark edilin
·             Arama kampanyalarınızı geliştirin
·             Web analizine başlayın
·             Web analiziyle başarıyı yakalayın
·             Yerelde fark edilin
·             Çevredeki insanların sizi internette bulmasına yardımcı olun
·             Sosyal medyada fark edilin
·             Sosyal medyanın derinliklerine inin
·             Mobil olanakları keşfedin
·             Mobil olanakları kullanın
·             Diğer web sitelerinde reklam yayınlayın
·             Görüntülü reklamların derinliklerine inin
·             Yurtdışına açılın
·             Videolardan en iyi şekilde faydalanın

·             Online mağazanızı kurun
·             Online satışlarınızı artırın

·             Verileri iç görüye dönüştürün

·             İçerik pazarlamaya başlayın

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz