Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

GÖKADA Eğitim Bülteni

26-11-2007 01:09:14
1959 kez görüntülendi

GÖKADA Eğitim Bülteni

2005 yılında genel liselerin bünyesinde eğitim veren Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafın bağımsız Anadolu Liselerine dönüştürülmesiyle açılan Çayeli Ahmet Hamdi-Nurzan İshakoğlu Anadolu Lisesi Ahmet Hamdi İshakoğlu Sağlık Meslek Lisesinde geçici olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmesine rağmen kurumsallaşma adına yaptığı farklı uygulamalarla takdir topluyor.

Okulun yaptığı uygulamalardan bir taneside öğrencilerin düşünen, sorgulayan, araştıran ve üreten bireyler olmaları için ve okul bünyesinde yapılan faaliyetleri kamuoyuna ve velilere duruyabilmek için “Gökada” adlı bülten’in ilk sayısı yayınlandı.

Konu ile ilgili sitemize açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Kamil Cihangir “Gökada adlı bültenimizi 1000 adet olarak bastırdık ilk olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü Programını izleyen davetlilere dağıttık çok güzel tepkiler aldık. Bültemizi yılda 2 kez yayınlamayı planlıyoruz.

Amacımız öğrencilerimizi düşünen, sorgulayan, araştıran ve üreten bireyler olarak hayata hazırlamak. Bültenin hazırlamasında görev alan öğrencilerin kendilerini bültende görmesi veya arkadaşlarının orda olduğunu gören diğer öğrencilerimiz içinde olumlu bir motivasyon olduğunu görmekteyiz.”


Yorumlar


 1. Anadolu lisesi M.Kamil Cihangirin yaratıcı ve yenilikçi kişiliğiyle adeta bütünleşmiş gibi.Geçen yılda dergi çıkarmışlardı.Değirmenden gelenden poaça umarlarmış.Bizde ondan yeni dergi ve bültenler umuyoruz.Kendisine ve okuluna başarılar diliyoruz.

 1. ahi


  Mavi Taş, Kamil Hoca öyle de Cihat Hoca az mı yani? Sonra sizler de. Bülteni inceledim. Öğrencilerin yazmış olduğu Mustafa Hergün haberi yüreğime güzellikler kattı. Diğer kısımlara üstünkörü bakmakla yetindim. Çünkü resmi bir okul gazetesi ne kadar haz verebilir özgür yüreklere? Yine de siz beni dinlemeyin, resmi yarı resmi devam edin yola, durmayın.

 1. .

  Teşekkürler...
  Bugünkü eğitim sistemindeki en büyük sorun "düşünen, sorgulayan, araştıran ve üreten bireyler" yetiştirilememsi...

  Eğitim sisteminin öncelikli hedeflerinden biri bu olması gerekirken, bu hedef erezyone uğrayıp(ya da uğratılıp) adeta "düşünmeyen, sorgulamayan, araştırmayan ve üretmeyen bireyler" halini almış. Bu yüzden böyle bir çalışmanın güzel olacağı ve sürekli hale getirilmesi ile öğrencilerin derslerinde ve sosyal hayatlarında daha da başarılı olacaklarını düşünüyorum...

  Emeği geçen herkese teşekkürler...Yorum YazKapat