Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Fahri Kasırga Bakanmı Oluyor

19-02-2011 21:18:08
4015 kez görüntülendi

Fahri Kasırga Bakanmı Oluyor

Hangi bakanlar değişiyor?
Sevgili Karadenizliler. Eski Adalet Bakanı ve müsteşar Fahri Kasırga; yakından tanıdığım, aile dostumdur.

TRT Genel Müdürlüğü’ne aday olduğumda; bana verdiği desteğini unutamam. Bunun için samimi takdirlerimi ve teşekkürlerimi tekrar ifade ediyorum. (TRT Genel Müdürlüğü’nü bir oyla kaybetmiştim)

Hemşerimiz Kasırga, Diyarbakır, Kocaeli ve Ankara gibi önemli illerde Başsavcı olarak görev yaptı. Diğer il ve ilçelerdeki görevlerini es geçiyorum.

Altı yıl Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevini başarıyla sürdürdü. 2007 seçim döneminde; Adalet Bakanı olarak görev yaptı.

HYSK (Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği) görevinde bulundu.

Kasırga, onurlu, çalışkan, yanlışlara geçit vermeyen, cesur, hemşeri sevdalısı, yargı camiasında sevilen, itibar gören, danışılan, bakanlığa itibar kazandıran; onurlu duruşunu hiç bozmayan; adam gibi adamdır. (Kimse kıskanmasın)

Dönemin Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Başbakana gönülden bağlı bir müsteşarla çalışmamak için bahane arayınca; Kasırga görevi bıraktı.

Başbakan Erdoğan, Kasırga’ya sahip çıktı, Başbakanlık Başdanışmanı yaptı ve Başbakanlıkta yanına aldı, oda verdi.

*

Fahri Kasırga’ya uzun süre uğramamıştım. Meslektaşım ve dostum Tacettin Çebi ile tatlı sitemlerini gönderdi. Geçtiğimiz hafta kendisine uğradım, iki saate yakın sohbet ettik.

Adalet camiasındakiler başta olmak üzere, geleni-gideni çok. Herkesin işine koşuyor, yardım ediyor, güven veren güler yüzünü kimseden eksik etmiyor. Müsteşarlık ve bakanlık dönemindeki gibi yoğun gördük.

Fahri Kasırga siyaseti düşünüyor mu? 2007 seçimlerinde Başbakan Erdoğan’dan teklif almıştı. Kendisi Başbakana ‘Efendim, uygun görürseniz, size bürokraside faydalı olmaya çalışayım. Ancak takdir sizindir’ demişti.

Peki ya şimdi?

Aldığım izlenim şu; müsteşarlık ve bakanlık gibi önemli görevlerden sonra, bürokraside daha yüksek bir yer yok. Kasırga gibi, bilgi ve birikimi yüksek olan birisi, bundan böyle siyaset arenasında değerlendirilmeli, bilgi ve birikimlerinden istifade edilmelidir. Hizmet etmenin en iyi yolu siyasetten geçiyor.

Yine net bildiğim bir konu ise şudur: Fahri Kasırga, Kocaeli ve Rize’de çok seviliyor. Kasırga, aday gösterilmesi durumunda; her görüşteki vatandaşlar tarafından desteklenecektir.

Ankara başta olmak üzere, Türkiye’yi bilen, bürokrasi ve siyaset tecrübesi olan Kasırga’nın Meclis’e taşınması, Türkiye için büyük bir şans olacaktır. Karadenizliler de, farklı bir milletvekilini göreceklerdir.

Bakanlar değişiyor

Anayasa gereği; Ulaştırma, Adalet ve İçişleri Bakanları değişecek. Yerlerine tarafsız bakanlar atanacak.

Ankara’daki kulislere göre; Ulaştırma Bakanlığı’na, Bakanlık müsteşarı Habip Soylu veya hemşerimiz olan, Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu’nun isimleri geçiyor. Hasan Naiboğlu’nun ismi ağırlık kazanıyor.

Adalet Bakanlığı ise; Bakanlık müsteşarı Ahmet Kahraman veya 2007 seçimlerindeki Adalet Bakanı Fahri Kasırga arasında tercih edilecek. Tarafsızlığı, önceki bakanlığı dönemindeki başarıları, Kasırga’nın şansını artırıyor.

İçişleri Bakanlığı’na ise, bakanlık koridorlarında; mevcut müsteşar Osman Güneş’in adı dolaşıyorsa da Başbakan Erdoğan’ın sürpriz birini atayacağı bilgileri ağırlık kazanıyor.

Sonuç itibariyle, bir ne yazarsak yazalım; kararı verecek, atamayı yapacak olan Başbakan Erdoğan’dır.

Yorumlar

 1. kasırga koptu geliyor
  Bir rizeli hatta bir çayelili olarak Fahri KASIRGA'nin rizeden aday olması çok başka olur inaniyorumki ve konuştuğum arkadaşlarla eğer kasırga aday olursa ondan dolayı oyumu ak partiye veririm diyorlar bu arkadaşlarım bugüne kadar ak partiye oy vermemişler fahri kasırga dolayısıyla veririm diyor ve bunu yürekten söylediklerinie inanıyorum eğerki başbakanımız fahri kasırgayı aday yaparda ve Fahri kasırga rizeden aday olursa rizede çok büyük bir kasırga olacağına inanıyorum rize kopar ankaraya taşınır ben bu oy oranını şimdiden söyliyeyim yüzde 88 başka olmaz saygılarımla.

 1. Slm
  Adam gibi adam... inşallah hakında hayırlısı olur.

 1. gurur abıdemız
  çayeli li hemşerim aynı köylüm eyer RİZE denv aday olursanız ınanın bu bolgeyı tamamen oylarını aldınız demektır.şimdiden harirli olsun tebrık ederım .sn BAŞBAKANİM bu duşuncenız çok harıka ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN saygılar.

 1. Evet
  Evet Aynene katılıyorum. Mesut Yılmaz de dahil olmak üzere bence ençok hak eden insan lardan biri. Vede Sayın Mesut YILMAZ'ın da aday olmadığı bir seçimde onun da oylarını toplar kanaatindeyiz.

 1. fahri kasırga
  akp yi günahım kadar sevmem ama fahri kasırganın da o makamı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. eğer tayyip o koltuğu başkasına verirse çok büyük haksızlık eder.en büyüğünüde rizeye eder.

 1. KASIRGA MECLİSEE
  sayın kasırganın millit vekili olarak meclise gidip bakan olmasını istiyoruz.öyle 3 ay bakanlıkla değil.o zaten onları aşmiş biridir.çok garıbanın duasi var üzerinde .onun sayesınde işe girdiler,evlendiler yuva kurdularr .....

 1. cem

  İnşallah...
  Değerli büyüğümüz, Sayın Bakanımız Fahri Kasırga'yı Adalet Bakanı olarak görmeyi çok isteriz.Bütün Rize halkının kendisini destekleyeceğine eminim.Saygılar...

 1. ÇAYELİ KASIRGASI
  SADECE RİZELİ OLDUĞU İÇİN DEĞİL TÜRKİYE NİN YETİŞTIRMIŞ OLDUĞU DÜRÜST SEVİYELİ VE GÜVENİLİR DEVLET ADAMLARIMIZDAN BİRİ. BU İNSANLARI YAKIN GEÇMİŞE KADAR ÇOK NADIR GÖRÜRDÜK ANCAK ONLARDA FAZLA ETKİLİ OLAMAZLARDI .BU YÜZDEN BİZLER YANI BU ÜLKENİN VATANDAŞLARI (göbeğini kasıyanlar)SADECE SÇİMLERDEN BİR AY ÖNCE VATANDAŞ OLUR SEÇİM AKŞAMI HERŞEY YİNE ESKİ HALİNE DÖNERDİ.SİMDİ BU ÜLKENİN HER FERDI İSTİSNASIZ VATANDAŞ OLDUĞUNU SADECE OY KULLANAN ARAÇ OLMADIĞINI BİLİYOR.BU YÜZDEN SADECE AKP.LİLER DEĞİL CHP ve MHP LİLER BİE AKP;YE OY VERECEKLER..
  Şimdi bızler Sayın FAHRİ KASIRGA'yı kısa dönem adalet bakanı değil gelecek dönemde TBMM de bütün bir dönem bakan olarak görmek istiyoruz...
  saygılarımla

 1. ADAM GIBI ADAM
  oncelıkle fahrı amcamızın boyle ıyı şeylerle anılarak gundeme gelmesı bızlerı buyuk olcude onurlandırmıştır,fahrı bey hayatı boyunca doğruluğuna ınandığı şeylerı daıma savunmuş,yolunu daıma doğruluk durustlukten ayırmamıştır ,vede bırkoç hemşerısı olsun olmasın yardım ısteyenlere elınden gelenı yapmıştır,sıyasette adam gıbı adam gormek ıstıyorsanız fahrı beyden daha ıyı aday olmaz rızeden yolun acık olsun allahım bugune kadar utandırmadı ınşallah bundan sonrada utandırmaz

 1. Zavallı
  Atmaca53 rumuzuyla yazan şu zavallı arkadaşa bağışlasın bir kaç sözüm var.Kusura bakma kardaş Fahri Bey gibi sağduyulu oturaklı bir adamın senin gibi dosta hiç ihtiyacı yok.Diyorsunki AKP yi günahım kadar sevmem ama Fahri Beyi aday etse iyi olur.Sevmiyorsan niye beklenti içine giriyorsun.Dostunun iyiliğini düşünen sağduyulu adam AKP iyi parti Fahri Bey iyi insan der.sevgilerle

 1. Rizenin Vekili Olmalı
  Bakan olarak gördük. artık Fahri beyi Rize Milletvekili olarak görmek istiyoruz. Sonrasını Başbakanımız en güzel kararı verir.

 1. kasırga kopacak
  Fahri KASIRGA aday olursa anlaşılıyorki ve bildiğimiz bişi olarak 12 hazıran akşamı Rizede büyük bir kasırga esecek bunu canı gönülden istiyorum. ve canla başla çalışmalarımı yapacağım.bu güne kadar bir m.v için bu kadar çalışmamış olacağım tabiki bizim çalışmamız sayın başbakanımız içindir fakat fahri bey içinde bunu yaparım ve yapacağım yeterki rizeden aday olsun olmasınıda çok istiyorum. ve görünen odurki bunu benim kadar ve benden çok isteyenlerde var ve ilk yazımda dediğim gibi fahri beyi partili partisiz herkes istiyor herkes dediğim için bazı kesim kızabilir ama çoğunluk derim bu kezde.saygılarımla rizede bir kasırga estirelim gel 12 eylül bu rizede kasırganın eseceği gündür

 1. bir bilene gelsin
  zavallı olan sen ve senin gibilerdir.sen hangi sıfatla çıkmış hakaret ediyorsun.demişsin ya fahri beyin senin gibilere ihtiyacı yok.çok haklısın kesinlikle bize ihtiyacı yok çünkü o geldiği yere tırnaklarıyla kazıyarak gelmiştir ama şunu da bil ki senin gibilere de ihtiyacı yok.ben akp yi sevmek zorunda değilim.ama görünen o ki yine iktidara gelecek . öyle olacaksa bari adam gibi birileri gelsin o makamlara çay hırsızları gelmesin.ama sen bunları anlayacak kapasitede değilsin.zaten ukala olduğunuda adınla belli etmişsin.

 1. Bakanlık yeter.
  Sayın Kasırga Yurdun çeşitli bölgelerinde Cumhuriyet Baş Savcılıklari,yaptıktan sonra Diyarbakır,Kocaeli ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılı, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı akabinde Adalek Bakanlığı yaptı.Artık Miletvekili Milletin vekili olma zamanı gelmiştir.Bakanlık ondan sonra geçici bakanlık deyil,kalıcı Adalet Bakanlığı istiyoruz.Selam ve saygılar Aynalı çeşmeden LİLİ

 1. sakin daha sakin
  Zavallirumuzlu arkadaşım burda kimseye çamur atmayalım herkes kendi fikrini yorumunu yazsın ve kimseyede lafımız olmasın.Bak atmaca rumuzlu arkadaşımabir konuda katılmamak içten değil Fahri bey buralara dediği gibi tırnaklarıyla kazıyarak gelmiştir bunu kimse inkar edemez bizim partimiz yokken bu güzel insan o makamlardaydı şimdi amacımız fahri beyi rize M:V olarak görmektironun için birbirine sataşmayı birakalım gerek yokki kasırga hepimizin adayı olacak bunu iyi bilmemiz gerekir işi derinleştirmeyelim bu konuyu hatta ilk yazan bendim niye yazdım çünkü partili partisiz herkesin kasırgaya olan desteğini gördüm bunu gören bir kişi olarakta yorumuma eklemek istedim atmaca 53 te bu yazımı görmüş tür vede oda kendi duygularını yazmaya karar vermiştir şimdiye kadar nereye oyvermişse vermiş bizi ılgilendirmez ama şimdi ben kasırgaya oy vereceğim diyorsa bu insanı dışlamalımıyız bu yanlıştır ve bu konuda bir yorum yapmayalım atmaca 53 zavallı rumuzlu arkadaş adına senden ben özür diliyorum saygılar sevgiler sunarımbu konuları fazla abartmayalım lütfen iyi günler dilerim.

 1. Abime Herşey Yakışır
  Adamın hası, ona her şey yakışır, günlü güzel, kendi güzel, Allah yardımcısı olsun. Devletimizin, Tayyip Beyin ona ihtiyacı var.

 1. ADAM OLMAK
  arkadaşlar çayelinden çok kaliteli insanlar çikmiştir v eçikacaktir.fahri kasırgada.içimizden çikan mederi iftiharlarimizdan bir tanesidir.çamurat tutmasa izi kalir bu demode olmuştur.kendisini kanıtlamiş değerli evlatlarimaza her zaman cani gönülden sahip çikalimki geriden gelen gençler iyi ornek alsin yoksa bu toplumda
  averee çok insan var lütfenYorum YazKapat
Sosyal Medya'da bizi takip edin!

Sosyal Medya'da bizi takip edin!